banner851

banner614

EMEKLİYE ZAM

banner619

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz emeklilere zam tarihi verdi. Yılmaz, emeklilere genel seçimlerinden sonra seyyanen yılda 200 liraya denk gelen zam yapılacağını söyledi.

banner846
Ekonomi 15.09.2015, 13:14
2412
EMEKLİYE ZAM
banner844
Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz emeklilere zam müjdesi verdi. Yılmaz, emekli aylıklarına zam olup olmayacağına dair seçimlerden önce bir düzenleme yaptıklarını, bu düzenlemeye göre bin liranın altındaki emekli maaşlarına seyyanen yılda 200 liraya denk gelen ilave artış yaptıklarına dikkati çekti. Bütün emeklilere bir zam yapılacağını, bunun hayata geçişinin seçimlerden sonra olacağını belirten Yılmaz, “Makro dengelerimizi bozmadan ama vatandaşımıza, emeklimize hak ettiği refahı, imkanlarımızı sonuna kadar zorlayarak sağlama gayretimizi devam ettireceğiz." dedi.

Bin ile bin 100 lira arasındaki emekli maaşlarını bin 100 liraya tamamladıklarını vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti: "Bin 100'ün üstü de normal artıştan istifade etmişti. Şimdi yeni yaklaşımımızla bin ile bin 100 lira arasındaki emekli maaşlarını bin 100'e tamamlama, bin 100'ün üstündekileri de yıllık bin 200 liralık ek seyyanen artıştan istifade ettirmek istiyoruz.” 
Yorumlar (17)
Aziz Şahin 6 yıl önce
seçimde başarı sağlanamasa da verilecek mi, 200 tl 12 ye taksimi 16 tl tutar, bunu zaten fazlasını alıyorsunuz. Ya zam yaptığınızda piyasaya vurmayın herkes rahat etsin. verip almak olmaz sonra memuru emekliyi işçiyi ezdirmedik demek vicdana sığmaz.
MUHTAR 6 yıl önce
Dikkat: SEÇİMDEN SONRA... Yani OY VER PARAYI AL... Memleketin 5 yılını da 200 tl ye görme.. Sonra halk otobüsünde yer bekle, sokakta saygı bekle, mahallede huzur bekle... Gençlik diye bağır dur..AMCALAR TEYZELER HALALAR DAYILAR duyun
tuğba 6 yıl önce
chp emekliye muhteşem vaatlerde bulundu ama koalisyona hayır dedi ne oldu :)))) bu ülke özellikle bu şehir
Has partili 6 yıl önce
Yani yılda toplam 200 tl ye varan zam yani ayda 16,66 tl. vallahi çok iği bir zam. Okula giden çocuklara verilemiyen harçlık vesselam.
Fezılah 6 yıl önce
Neden şimdi değil yemezler önce Zammı Görelim bakalım
dursun yorulmaz 6 yıl önce
sayın bakanım bu emeklilerle dalga geçmeyin bizzim de şerefimiz var sizler gidin başkalarınan dalga geçin bizim emekliler dalga geçecek deyiller
timsahın gözyaşları 6 yıl önce
Bakınız akp artık asfalt yapamıyor yama yapıyor makarna kömür dağıtamıyor vaat dağıtıyor seçim yatırımı yapacak kaynak ve bütçe yok işte gözünüzde büyüttüğünüz akp nin vahim çöküşü.
Kamil USTA 6 yıl önce
Yalanın bini bir para...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
parçalı bulutlu