banner851

banner614

ER’DEN MECLİSE ÇAĞRI VAR

Düzce Belediye Meclisi, belediyenin 2021 yılı bütçesi için oturumlara başladı. Meclisin bütçe görüşme maratonu devam ederken, İYİ Parti’den vatandaşların ödediği bazı kalemlere zam yapılacaksa fiyat artışının enflasyon oranında yapılması çağrısı geldi.

banner619
Ekonomi 11.11.2020, 16:23
693
ER’DEN MECLİSE ÇAĞRI VAR

Düzce Belediye Meclisi kasım ayı toplantılarında bütçe görüşmeleri devam ediyor. Plan ve Bütçe Komisyonu 2021 yılı bütçesine ilişkin çalışmalarını meclise sunmaya hazırlanıyor. Bu süreçte vatandaş lehine adımlar atılmasını isteyen İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, İYİ Partili meclis üyelerinin zam belirlenirken enflasyon oranını dikkate alacağını açıkladı.

Düzce Belediyesi Meclis Toplantısı’nda su, mezarlık hizmetleri ve diğer bazı kalemler için 2021 yılı fiyat tarifesinin görüşülmeye başlandığını anımsatan İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Belediye meclisi toplantısı öncesi konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Ekonomik sıkıntılar ile boğuşan Düzceliler açısından, gönlümüz belediye hizmet ve harçlarında zam yapılmamasından yana. Ancak enflasyon baskısını göz önüne alınarak, bu zammın yapılması zaruri ise   bunun yüzde 11.89 olarak TÜİK tarafından açıklanan yıllık enflasyon oranını aşmamasını talep ediyoruz. İYİ Partili meclis üyelerimiz zammı belirlerken enflasyon oranının baz alınması yönünde hareket edecek. Belediye çalışanlarına yapılan zamlarda TÜİK verilerini baz alan Düzce Belediyesinin, vatandaşa yönelik zamlarda da benzer yolu izlemesi gerekmektedir.”  

Yorumlar (0)