banner851

banner955

ERDOĞAN: MİLLETİMİZ BİZİ ANLIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Siirt’te katıldığı toplu açılış töreninde, "Yakın zamanda kur dalgası makul seviyeye gelecek." ifadelerini kullandı. Her zaman düşük faizi savunacağını söyleyen Erdoğan, asgari ücret içinse "Kayıpları telafi edecek düzeyde belirleyerek dar gelirli insanlarımızı biraz daha ferahlatacağız." dedi.

Ekonomi 04.12.2021, 17:00 04.12.2021, 17:01
2382
ERDOĞAN: MİLLETİMİZ BİZİ ANLIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda gerçekleşen açılış törenine katıldı. Konuşmasında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son zamanlarda kurdaki dalgalanmalara dair de konuştu.

"Yakın zamanda kur dalgası makul seviyeye gelecek." diyen Erdoğan, "Kur dalgalanmalarını makul ve istikrarlı bir çizgiye oturtacağız. Bunları aşacağız. Önümüzdeki yılın ilk aylarından itibaren ekonomide gelişmiş ülkeler standartlarını yakaladığımız bir seviyeye ulaştığımızı göreceğiz." dedi.

ASGARİ ÜCRETLE KAYIPLARI TELAFİ EDECEĞİZ”

Milyonların merakla beklediği 2022’de uygulanacak olan asgari ücretle ilgili de konuşan Erdoğan, "Asgari ücreti, kayıpları telafi edecek düzeyde belirleyerek dar gelirli insanlarımızı biraz daha ferahlatacağız." dedi.

“SIKINTILARI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Fahiş fiyat artışlarıyla ilgili de konuşan Erdoğan, "Son 3 yıldır bize ekonomimizde saldırıyorlar. Salgının küresel ekonomilerde yol açtığı krizler ile ülkemizin yaşadığı bu süreç birleşince bir süredir yaşanan kur ve fiyat artışlarıyla karşılaştık. Milletimizin yaşadığı sıkıntıları yakından takip ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

“MİLLETİMİZ BİZİ ANLIYOR”

Stokçuların üzerine üzerine gideceklerini kaydeden Erdoğan, “Buradan ülkeme sesleniyorum, stokçulara sesleniyorum hangi üründe olursa olsun depolarda bütün bu malları stoklayanları yakaladığımızda gereken bedeli ödeyeceklerdir. Döviz kurlarındaki artışta da yabancıların eli yanında zaman zaman bu aç gözlülüğün izlerini görüyoruz. 2023'te sizlerin huzuruna milletimize verdiğimiz sözü yerine getirmiş olmanın huzuru ile çıkacağız. Bu tabloyu kendi ülkesine inanmayanlara anlatamazsınız. Varsınlar ekonomide başlattığımız tarihi değişimi de anlamasınlar. Milletimiz bizi anlıyor, bizi destekliyor o bize yeter." diye konuştu.

Yorumlar (16)
Cankut 1 yıl önce
Kayıp sadece asgari ücretlinin kaybı değil, asgari ücretliyle birlikte tüm çalışanlar, emekliler de kaybetti. Ama derdini kime anlatacaksın dinleyen mi var?
Akpli 1 yıl önce
Tüikle suriyelilerle beraber gitmeni cok istiyoruz.Ulkeyi satti savurdun batirdin..hicbir lider senin gibi batirmamisti bu ulkeyi..
Halk 1 yıl önce
Multecilerini al ve git..Hst.lerde 65 yasini gecince psikologlar test istiyor.Biraz evinde dinlen..
Halk 1 yıl önce
Ulkeyi tum dunyaya madara ettin.Avrupann marabasi olduk.Etiyopya parasi bile bizi gecti..Tebriklerr..Simdiye kadar hicbirliderin yapamadigini yaptin ekonomiyi batirdin..
Aa 1 yıl önce
Millet sizi anlıyor da siz milleti anlamıyorsunuz artık.
düzceli 1 yıl önce
sizi dinleye dinleye anlamaz hale geldik kafayıda sayenizde yedik yedirmeye devam
Şampiyon 1 yıl önce
Ne zaman verdinizki şimdi vericeksiniz…. Ezelinden beri para bir sağ zümreye gider sonra ordan sol zümreye geçer … Bu devran böyle döner …. Garip halka ise aza kanaat etmeyi çoktan öğretmişlerdir..
Düzceli 1 yıl önce
4500-5000 olmazsa oy yok diyenler, 7000* de olsa rakamın büyük olması bir anlam ifade etmez, sana bu parayı verdikten sonra yaptıkları zamlarla alım gücü eski haline gelir. Tek çare bunlardan kalıcı olarak kurtulmak.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız