banner851

banner955

ESNAF TAŞLI’YA HADDİNİ BİLDİRDİ: YUHALADILAR

Düzce esnafı koltuklara adeta yapışan başkanlardan artık bıktı… Yıllardır karşısına aday çıkmadığı için başkanlık gibi önemli bir makamı işgal eden, ancak hizmet konusunda bekleneni veremeyen Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi (DESKKOP) Başkanı Ertan Taşlı son katıldığı Berberler ve Kuaförler Odası seçimlerinde adeta kovmaktan beter edildi. Gereksiz yere kürsüye çıkıp konuşma yapmaya kalkan Taşlı, yüzlerce esnafın yuhalamasıyla rezil oldu.

Ekonomi 17.03.2022, 17:30 18.03.2022, 12:56
9493

Düzce’de pandemi döneminde üye oldukları odalardan destek göremeyen, son dönemde artan ekonomik sıkıntılar karşısında kıllarını kıpırdatmayan yönetimlerden bıkan esnaf artık, tepkilerini yüksek sesle dile getiriyor.

Düzce’deki meslek örgütlerinin çoğunda değişmeyen başkanlar yüzünden hizmete hasret kalan esnaf ve sanatkarlar, ‘Değişim şart!’ görüşünü her platformda gündeme taşıyor.

Koltuklarını sadece makam ve maaş aracı olarak gören, Düzce ekonomisine hiçbir ivme kazandırmayan, tam tersi esnafı zor gününde yalnız bırakan oda başkanlarına ‘Koltuğu bırakma zamanı’ geldiği tepkilerle açıkça gösteriliyor.

Son olarak geçtiğimiz pazar günü bir düğün salonunda gerçekleştirilen Berberler ve Kuaförler Odası seçimlerinde boy gösteren Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi (DESKKOP) Başkanı Ertan Taşlı, makamı sayesinde kendisini önemli bir mevkide görse de esnafın gözünde hiçbir kıymetinin kalmadığını rezil olarak anladı.

Etrafında kendisine iyi davranan 3-5 üyeden biri olan Berberler ve Kuaförler Odası’nın mevcut Başkanı Necdet Külündük’e destek vermek için salondaki yerini alan Taşlı, gergin bakışlar arasında protokoldeki yerini aldı.

Kuaför ve berberlerin büyük çoğunluğunun başkan olarak görmek istediği Muzaffer Demirel’in alkış alan konuşması sonrası kürsüye çıkıp devletin verdiği pandemi desteğini kooperatife mal etmeye kalkan Taşlı, esnaftan beklemediği bir tavır gördü. Taşlı’nın sözlerine başlamasıyla salonda önce büyük bir uğultu oldu ardından hep bir ağızdan yuh sesleri yükseldi. Konuşmasına devam etmek için çabalayan, ancak çabaladıkça daha komik duruma düşen Taşlı, kendisine bağıran, kızan, ‘Bıktık sizden’ diyen esnaflara cevap veremeyince konuşmasını yarıda kesip kürsüden inmek zorunda kaldı.

Yaşanan bu gelişme, uzun süre Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanlığı koltuğunu bırakmayan ancak esnaf için bir faydası da görülmeyen Taşlı’nın Düzceli esnaflar tarafından istenmediğinin ispatı oldu.

Öte yandan Berberler ve Kuaförler Odası’nın olağan genel kurulu sonucu 16 yıllık Başkan Necdet Külündük’ü yenen Muzaffer Demirel, odanın yeni başkanı olurken, bu gelişme Düzce’de değişimin ayak seslerinin gelmeye başladığı olarak yorumlandı.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (31)
Mustafa 7 ay önce
Öncü haber yetkilileri siz önce tarafsız ve ilkeli haber yapmaya bakın böyle haber olmaz bi insan için böyle yazamassınız bu yorumu yayınlmazsınız biliyorum,ertan Taşlı seçimle göreve gelmiştir,seçimle gider,acilen tarafsız haber yapmaya odaklanın
mühendis 7 ay önce
tartışmak yerine üyeler bir araya gelip ,imza çoğunluk sağlayıp görevine son verilmeli ,yeni başkan seçilmeli, esnafın yanında yer almayan başkan istemiyoruz, hoş onlar tüzüğe birseyler yazmışlardır koop koltuğu sağlama almışlardır,
Yusuf kaya 7 ay önce
Ertan taşlıya yapılan bir haksızlıktır ne zaman bir esnaf olarak işimiz düşse yapmıştır ki taşlı ile uzaktan yakından akrabalığımda yoktur
Duzceli 7 ay önce
Saad yine birlerinden koparma peşinde
Çetin 7 ay önce
Öncü haber,sen önce tarafsız haber anlayışıyla haber yap.bu nasıl haber başlığı haddini bildirdi ne demektir,ertan Taşlı seçimle gelmedi’mi sanki o makam’a atandı,önemli olan doğru ve tarafsız haber yapmaktır buda öncü haberin en son işdir.
Mümin 7 ay önce
Peygamber Efendimiz (s.a.v) Bir Hadisinde Şöyle Buyurmuştur;

İnsanlara öyle aldatıcı yıllar gelecek ki; o zaman yalancılar doğrulanacak, doğru sözlüler de yalanlanacaklardır. O zaman hainlere güvenilecek, güvenilir olanlar da ihanetle suçlanacaklardır. buyuruyor .Hadsizlesmis bu eleştirileri Allah herkesin kendine döndürür emin olun
Gözlemci 7 ay önce
Haber başlığınız ve içeriği tamamen taraflı ve hadsiz. Bir konuyu bildirmeniz hiçbir etikligini taşımıyor...Bu yorumu hiçbir taraf olmadan yazıyorum...Fikrimi belirleyen ve haberi eleştirmenin tek nedeni sizin amacını aşan haber şekliniz..Çok üzücü
hakkı 7 ay önce
daha yeni başkan seçildi devirseydiniz o zaman çok bilmişler sizi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
kapalı