banner851

banner955

FAKIBABA BOLU’DAYDI…

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba komşu il Bolu’daydı. Bolu Valiliği’nde basına açıklama yapan Fakıbaba buradan çiftçiye müjde verdi. Hükümetin çiftçiye vereceği desteğin yolda olduğunu belirten Fakıbaba bu destekle Milli Tarım politikasının da gelişeceğini kaydetti.

Ekonomi 11.02.2018, 10:53 11.02.2018, 16:18
663
banner1032

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba Bolu Belediyesi’nin Eğitime yüzde 100 Destek Projesi kapsamında üniversiteyi kazanan öğrencilere bilgisayar dağıtımı törenine katılmak için haftasonu Bolu’ya gitti. Burada konuşan Fakıbaba çiftçiye verilecek olan desteğin Millî tarım politikasını geliştireceğini söyledi.
 
Bolu’da hükümetin açıkladığı ve Resmi Gazetede yayınlanan destek hakkında konuşan Fakıbaba, “Çiftçiye ve üretimcimize büyük destekler var. Yaptığımız işlerin semeresini yavaş yavaş almaya başlayacağız. Göreceksiniz ki kısa zamanda hükümetimizin vermiş olduğu desteklere Bakanlığımız olarak, bize bağlı olan kuruluşlarla birlikte üreticilerimize sahip çıktığımızda gerçekten Milli Tarım Politikasını yürekten geliştireceğine inanan kardeşlerinizden biriyim. Gıda, tarım ve hayvancılık olmazsa olmazımızdır, milli bir olaydır ve mutlaka kendimize yeteceğiz ve aşacağız. Aştıklarımızı da ihraç edeceğiz. Bu konuda hiçbir şüphem yok” şeklinde konuştu.
 
Bakan Fakıbaba daha sonda basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Basın toplantısının ardından Bolu Valisi Aydın Baruş, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’ya ziyaretleri anısına Bolu’nun ve tüm Türk Dünyasının simgelerinden Köroğlu’nun tablosunu hediye etti.

Haber: A. SARI

Yorumlar (4)
Bırakın şikayeti 5 yıl önce
Arkadaş AKP artık tarım ve hayvancılıkta eğitimde sağlıkta patır patır dökülüyorlar gidişat çok kötü de bu kadar oyu nereden alıyor anlamıyorum
Bakanım 5 yıl önce
Bu şartlarda tarım bakanlığına kilit vurulmalı ne üretiyoruz tarımla alakalı herşey ithal. Dışarıdan gelmeyen bi ürün söyleyin lütfen
yavuz0881 5 yıl önce
taırmın hayvancılığın anasını çok iyi yerlere getirdiniz ben bir ak partili olarak yazıklar olsun diyorum balsı 17tl saman yem 55tl ulan hayvanlar bizden daha pahalı gıda tüketiyor nasıl üretim olsun habire ital bu bakanlığa bile gerek yok bu saatten sonra
Çiftçimi bıraktınız 5 yıl önce
Sn. Bakan, eti Sırbistan'dan, Kuru fasülyeyi Kore'den, samanı, sarımsağı Çin'den ithal alıyoruz. Geriye ne kaldı? Gıda, tarım ve hayvancılık yapılmıyor ki, bakanlığa ne gerek var.
21
açık