banner851

banner614

Fındıkta Belirsizlik Kalkıyor mu?

banner619

Ulusal Fındık Konseyi Başkan vekili Onur Şahin, konseyin Bakan Mehdi Eker ile görüşmesinin ardından piyasadaki belirsizlik ortamının son bulacağını söyledi.

banner846
Ekonomi 11.07.2008, 18:12
223
Fındıkta Belirsizlik Kalkıyor mu?
banner844

Fındık üreticilerinin tedirgin bir bekleyiş içine girmesine neden olan belirsizlik ortamının kaldırılması için çalışmalar sürüyor. Ulusal Fındık Konseyi Başkan Vekili Onur Şahin, Rekolte tahmininin bir hafta içinde açıklanacağını ve fındık maliyet tablosunun ortaya çıkacağını söyledi.

Şahin, Ulusal Fındık Konseyi'nin Tarım Bakanı Mehdi Eker ile bir görüşme yapacağını belirterek, bu görüşme ve yapılacak toplantıların ardından fındık ile ilgili konuların netleşeceğini ifade etti. Fındık maliyet toplantısının Ankara da yapılmasının başkentin herşeye yakın markaj uyguladığı anlamının çıktığını ifade ederek, üretici ve tüccarın önümüzdeki hafta içinde önünü görembileceğini kaydetti.

Fiskobirlik'ten beklenenin kendi adına fındık alması değil, TMO ile birlikte görev yapması olduğunu söyleyen Şahin, Fiskobirlik'in sektörde devamlılığı açısından bunun gerekli olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
29°
açık