banner851

banner955

Fiskobirlik bitiyor mu?

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Bayraktar, tüm çalışmalarına rağmen birliğin alım yapmaya hazır hale getirilemediğini açıkladı.

Ekonomi 07.07.2008, 18:08
212
Fiskobirlik bitiyor mu?

Önceki yıllarda gerçekleştirdiği müdahale alımları ile Fındık piyasasının en güçlü kurumu olan Fiskobirlik, üreticilere olan borçları nedeniyle yaşadığı zor günlerin ardından şimdi de piyasadan tamamen çekilme tehlikesiyle karşı karşıya...

 

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Bayraktar, alım sezonuna bir ay kala birliğin hala alım yapmaya hazırlanamadığını açıkladı. Fiskobirlik'in alım yapması için uzun zamandır çalışmalar yürütüldüğü belirtilen açıklamada,, tüm çalışmalarına ve Başbakan Erdoğan'ın talimatlarına rağmen, devlet desteğinin sağlanamaması nedeniyle birliğin alım sezonuna hazırlanamadığı ifade edildi.

 

Birliğin içinde bulunduğu mali durum nedeniyle 2008 ürünü fındık alımı yapmasının imkansız olduğunu belirtilen açıklamada, devlet desteğine mutlaka ihtiyaç duyulduğu da dile getirildi.

 

Açıklama ile  2008 yılı ürününe verilecek fiyatın bir önceki yıldan düşük olmaması için hükümet nezdinde çalışmaların sürdüğü de kaydedildi.

banner844
Yorumlar (0)