banner851

banner614

FİYATLAR UCUZLAYACAK

banner619

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla cep yakan et fiyatlarının düşürülmesine yönelik yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, üreticileri mağdur etmeden fiyatların düşürüleceğine işaret etti.

banner846
Ekonomi 22.10.2017, 18:01 23.10.2017, 09:36
3486
banner844

Hükümetin, et fiyatlarının aşağı çekilmesi için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Katıldığı bir programda et fiyatlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, hayvan yetiştiricileri mağdur edilmeden ucuz etin vatandaşla buluşacağını söyledi.

"Fiyatlar açıklıyoruz, fakir insanlar ucuz et yesin. Bakıyoruz ki et bir gün 22 lira oluyor, ertesi gün 28 liraya çıkmış. Ya ne oluyor kardeşim? Allah var ya. 2 gün 22 lira, ertesi gün 28 lira. Biz herkese saygı duyuyoruz ama herkes adaletli davranacak. Bu memlekette herkes adalet tanıyacak, fakir fukaraya gerekli önemi ve ihtimamı verecek. Üreticimizi mağdur etmeden Et Süt Kurumu'na üreticiden alacağımız fiyatı açıklayacağız en kısa zamanda. Onları mağdur etmeden fakirin fukaranın yiyeceği bir et fiyatını müsaade edin de bu insanlara kazandıralım ya. Sözüm sözdür. Üreticiyi mağdur etmeyeceğiz ama tefecinin, fırsatçının karşısındayız. Cumhurbaşkanımızın emri var. Aynen söylediği şey şu: 'Fakir kardeşlerim protein alacak, eti ucuza alıp yiyecek. 50-100 liraya et alanlara karşı değiliz ama benim mağdur insanım da kendi bütçesine göre bu eti almak zorunda." İnşallah bunlar yakındır."

Haber: C. ÜSTÜNER
Yorumlar (30)
masal 4 yıl önce
Faruk çelikten sonra fakı dede sahnede. Ne yani şimdi ucuz et yedirecez derken millete at, eşek eti mi yedireceksiniz..
Reis 4 yıl önce
Unutmayın ki sonsuz iktidar yoktur. Her iktidar geçicidir ve herkes, er veya geç, önce milletin ve nihayet Allah’ın önünde hesap verecektir.”
zeki 4 yıl önce
anlamadığım neden tarım bakanı tarım la alakası olmayan kişiler den yapılır ? bu memlekette hiçmi ziraat mühendisi yetiş mez geriye dönük bir bakın hiçbiri bu konuyla alakalı degil tarım bakanı mı olur
MIGHTY 4 yıl önce
Et fiyatını düşüremeyen ne olsun onu da soyledi mi?
Selim 4 yıl önce
"Allah razi olsun hazretleri...sayenizde aç karnimiz et gorecek.."
BOŞ LAF 4 yıl önce
1 ÇUVAL YEM 60 TL. 1 BALYA SAMAN 18 TL OLDUĞUNA GÖRE HADİ DÜŞSÜN DE GÖRELİM
Açıklamadan utan! 4 yıl önce
Önce kötü yönetimin yüzünden insanları fakirleştir, sonrada fakir edebiyatı yapıp oyları kap! Biz nasıl bir girdaptayız yahu!
watandaş 4 yıl önce
vatandaş ancak ucuz fındık yiyebilir.FINDIK kuru yemişcide 65-85 tl arası.Çiftçide büyüklerimiz sayesinde 8.5 tl .iç fındıkta 20 tl
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın