banner851

banner955

FİYATLARDA BÜYÜK DÜŞÜŞ BEKLENİYOR ANCAK…

2 haftada 4 kez zamlanan benzin ve motorinde, petrolün 100 doların da altını görmesiyle dün büyük indirim bekleniyordu ancak sürücülerin bu beklentisi boşa çıktı. EPGİS, sendika hakkında suç duyurusu yapıldığını hatırlatarak hafta başından bu yana fiyat duyurusuna ara verildiği açıkladı. Motorinin litre bazında 16 TL, benzinin ise 15 TL seviyesine düşmesi gerekirken indirim kararı açıklaması gelmedi.

Ekonomi 15.03.2022, 21:07 16.03.2022, 17:51
7047
FİYATLARDA BÜYÜK DÜŞÜŞ BEKLENİYOR ANCAK…

Dövizdeki artışla son bir yılda fiyatı 2 kattan fazla artan akaryakıtı son olarak Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle küresel petrol piyasalarındaki kriz vurmuştu. Brent petrolün 130 dolar bandına kadar çıkmasıyla son 2 haftada 4 kez zamlanan benzin ve motorinde, petrolün 100 doların da altını görmesiyle dün büyük indirim bekleniyordu.

Petrol fiyatı çakıldı ama indirim bir türlü gelmiyor

Brent petrol 25 Şubat seviyesindeki fiyatlara düşse de indirim açıklaması bir türlü gelmedi. Güncel olarak motorinin litre bazında 16 TL, benzinin ise 15 TL seviyesine düşmesi gerekirken indirim kararı sürücülerin açıklama için gözünü çevirdiği Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan (EPGİS) beklnene açıklama bir türlü gelmedi.

EPGİS fiyat duyurusuna ara vermiş

EPGİS’ten yapılan açıklamada sendika hakkında akaryakıt fiyatlarının belirlenmesinde usulsüz işlem iddiasıyla yapılan suç duyurusu hatırlatılarak hafta başından bu yana fiyat duyurusuna ara verildiği ifade edildi.

Gerekçe: Adli sürecin selameti

Açıklamada, “Bu hafta başında sendikamız aleyhine suç duyurusunda bulunulmuş ve süreç adli makamlara intikal etmiştir. Adli sürecin selameti açısından sosyal medyada üyelerimize ve kamuoyuna fiyat duyurusu faaliyetlerine hafta başından bu yana ara verilmiştir.” denildi.

Sürücüler gerekli düzenlemeyi bekliyor

Öte yandan Düzce’de an itibariyle benzin litresi 20 lira 43 kuruştan motorinin litresi ise 20 lira 60 kuruştan satılıyor. Zamlardan bunalan araç sürücüleri litre başında ortalama 5-6 TL fazla ödeme yapmaya devam ederken bir an önce akaryakıt fiyatlarında gerekli düzenlemenin yapılmasını bekliyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (16)
admin 7 ay önce
ZAM YAPILACAĞI SIRADA MAHKEME HİÇ ETKİLENMİYOR FİYATLARI YAPIŞTIRIYORSUNUZ MAŞALLAH FİYAT DÜŞTÜĞÜ ZAMAN MAHKEME SÜRECİ ETKİLENİYOR BAHANE HAZIR HARAM ZIKKIM OLSUN
Hep aynı 7 ay önce
Hep aynı zam yapılırken ışık hızıyla, indirim yapılırken ?
Tolerans 7 ay önce
Yalan Haber!!!.
EPGİS fiyat belirleyemez.
https://www.epdk.gov.tr/Detay/EnergyGuidDetail/?nId=3x2zfkGSk/o=
sürücü 7 ay önce
bunların hepsi vatan haini, her ne kuruluşu ise hesap soracak kimse yokmudur bu ülkede, zamları çok cabuk duyuruyorlardı yazıklar olsun
aaa 7 ay önce
Bindirirken tavşan indirirken kaplumbağa
Resul İnan 7 ay önce
insanın aklı ile dalga geçmeyin, az ahlakınız olsun, sendika mı indirimi engelleyecek, duyurulmayınca kudretli güç indiremiyor mu yani?
KÜRŞAT YILMAZ 7 ay önce
Çok yanlış başlık, EPGİS EPDK'nın kendisini yem olarak vatandaşın önüne atması sonucu EPDK hakkında adli süreç başlattı ve artık fiyat açıklamayacağını bildirdi. Bu indirimi engellemez.Haksızlık yapmayalım.
Fatih 7 ay önce
Çıkarken sıkıntı yok, düşmeye başlayınca. banane çok. Vatandaş artık bunlara inanmıyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
parçalı az bulutlu