banner851

banner955

GELECEĞE BAĞLANAN UMUTLAR YIKILDI

Dövizdeki yükseliş ve uluslararası gelişmelerle Türkiye’de yıllık yüzde 60’ın üzerine çıkan enflasyon hayat pahalılığı olarak vatandaşın cebini zorlamaya devam ederken geleceğe dair umutlar darbe yedi.

Ekonomi 28.04.2022, 12:17
896
GELECEĞE BAĞLANAN UMUTLAR YIKILDI

Dövizdeki yükseliş ve uluslararası gelişmelerin faturası yüzde 60’ı geçen enflasyon olarak fiyatlarda aşırı yükselişe neden olmuştu.

Bayram öncesi Düzce’de sokaklar tenha

Hayat pahalılığı nedeniyle özellikle dar gelirliler temel ihtiyaçlarını alırken bile derin hesaplara girmek zorunda kalırken 2 yılın ardından kısıtlamasız geçecek yaklaşan bayram öncesi dolup taşması gereken Düzce Merkez sokakları da öncesi yıllara göre boş kaldı.

Enflasyonda umutlar yıkıldı

Vatandaş gelirini ay sonun kadar yettirmenin hesaplarını yaparken gelmeye devam eden zamlara karşı umutlarını geleceğe bağlarken, bu temenniye karşı üzen haber geldi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası yılsonu enflasyon tahminini ikiye katladı.

Yılsonu tahmini 23’ten 42’ye çıkarıldı

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, yılın ikinci enflasyon raporunu açıkladı. Merkez Bankası, yılsonu enflasyon tahminini yüzde 23,2'ten yüzde 42,8'a çıkardı. Haneleri en çok yoran gıda enflasyonu tahminini ise yüzde 49'a yükseltildi.

Bakan Nebati aralığı işaret etmişti

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'deki enflasyonun yavaş yavaş yoluna girdiğini belirten Nebati, "Artık yaz geliyor. Aralık ayından itibaren her ay enflasyonun nasıl düştüğünü hep beraber göreceğiz." diyerek yılsonunu işaret etmişti.

banner844
Yorumlar (4)
Vatandaş 8 ay önce
Bu daha fragmandı, yeni sezona hazırlan düzcelii. Acaba yarın neye zam gelecek ?
YAVUZ81,08 8 ay önce
Allah başımızdan eksik etmesin maliye e merkez bankasinın sorumluları gayet süper haberler veriyorlar uçuyoruz sayelerinde
kartal 8 ay önce
yaparsa akp yapar deyip hüllog cekmeyi unutma düzce, e mi?
GÖKHAN 8 ay önce
ÜLKEYİ 20 YILDA NE HALE GETIRDILER BUNLARA HALEN DAHA OY VERECEK OLANLAR BU GUNAHA ORTAKTIR.UMARIM TEZ ZAMANDA ALLAH CEZANIZI VERIR
Yeni Sayımız