banner851

banner614

İKİ GİŞE ARASI HIZ CEZASI GELİYOR

banner619

Otoyolda hız yapanın artık kaçarı yok... 1 Temmuz 2017'den itibaren iki gişeden geçiş noktası arasında HGS okutma süresi hesaplanarak hız ölçümü yapılacak. Ortalama hızları tespit edilerek yasada belirtilen hız limitlerini aşan araçların tescil plakalarına trafik idari para cezası verilecek.

banner846
Ekonomi 25.05.2017, 18:38 26.05.2017, 09:55
9080
banner844

Emniyet Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle, 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren otoyollarda araçların seyri sırasında ortalama hızlarının tespit edileceğini ve ihlali bulunanlara cezai işlem uygulanacağını açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, protokol kapsamında; araçların otoyollarda giriş yaptığı HGS/OGS noktası ile çıkış yaptığı HGS/OGS noktası arasında kat etmiş olduğu mesafe ve süre bilgilerinden araçların ortalama hızlarının tespit edilerek yasada belirtilen hız limitlerini aşan araçların tescil plakalarına Karayolları Trafik Kanununun ilgili maddesi uyarınca trafik idari para cezası tatbik edilmesi mümkün olacak.

Sistemle, kazaların sonuçlarının ağırlaşmasını önlemek, egzoz emisyonlarının doğaya verdiği zararı en aza indirmek, aşırı hıza bağlı yüksek yakıt sarfiyatının ithalat üzerindeki yükünü hafifletmek amaçlandığı kaydedildi.

Sistem Ankara-İstanbul, İstanbul-Edirne, İzmir-Aydın, Niğde-Şanlıurfa, Adana-Mersin ve Adana-Şanlıurfa otoyollarında eş zamanlı olarak 01 Temmuz 2017 tarihinden itibaren başlayacak.

Yorumlar (17)
Ye kürküm ye türküm 4 yıl önce
Ozaman çim motorundan araba yapılsın araçlar niye 6 vites
mak 4 yıl önce
Ayıp etmişler otobanda 90 olsaymış. istanbul caddesindede millet sırtına yükleyip geçer zaten araçlarını.
Soygun düzeni 4 yıl önce
Vatandaşların cebinden nasıl para çalabilirim, ver mehteri..
Aykut 4 yıl önce
Size olacakları söyleyeyim.Millet cezadan kaçmak için otobana girmez e5 den devam eder orada trafik yoğunluğu artar ve hız ile birleşince kazalar çoğalır.Böylece kazaların önüne geçelim derken artırmış olurlar
Demir 4 yıl önce
Yıne dayadılar mehterı
vtndaş 4 yıl önce
on numara fakirle zengin eşitliği uygulaması gariban arabasıyla mercedes aynı oldu iyi arabası olan hızlı gariban yavaş şimdi eşit oldu
Can . D 4 yıl önce
SÜRÜCÜLERI SOYMANIN BIR BASKA YOLU GAZ GIBI SOYUN BAKALIM ALMANYADA OTOBANLARDA COGUNDA HIZ LIMITI YOK OLAN YERLER VARDA INSAT OLAN YERLER YERLESIM ALANLARINDA HIZLIMITI VAR TÜRKIYEDE RESMEN ADAM SOYUYOLAR DEVLET ELIYLE
Aa 4 yıl önce
İyi de trafik yükü hız kısıtlaması ile nasıl azaltılacak?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın