banner851

banner955

İŞTE EMEKLİLERİN MAAŞ ZAMMI

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş zammı yüzde 10,19 oldu. Memur ve memur emeklisinin yıllık maaş zammı ise yüzde 10,69 oldu.

Ekonomi 03.01.2019, 11:10 03.01.2019, 11:15
1829
İŞTE EMEKLİLERİN MAAŞ ZAMMI
banner1032

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) enflasyon rakamlarını açıkladı. Enflasyon aralıkta yüzde 0,40 düştü, 2018 enflasyonu yüzde 20,30 oldu. Böylece SSK ve BAĞ-KUR emeklilerinin Ocak ayı için alacağı zam oranı yüzde 10,19 oldu. Memur ve memur emeklisinin yıllık maaş zammı ise yüzde 10,69 oldu.


MEMUR ENFLASYON FARKINI 15 OCAK'TA ALACAK

Memur ve memur emeklilerinin maaşlarına gelen enflasyon farkı yüzde 6,70 oldu. Memur ve memur emeklileri ise yüzde 4 + enflasyon farkı ile yüzde 10'un üzerinde zam alacak. Memurlara toplu sözleşme gereği bu yılın Ocak ayında yüzde 4 zam verilecek. Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri, zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını 15 Ocak'ta alacak.


SON 6 AYLIK ENFLASYON DİKKATE ALINACAK

Toplu sözleşme gereğince, enflasyon farkı 6 aylık dilimler halinde hesaplanıyor. 2018'nin ilk 6 ayında enflasyon yüzde 9,17 olmuş, bu nedenle söz konusu dönem için belirlenen yüzde 4 toplu sözleşme zammına ek olarak yüzde 5,17 enflasyon farkı memur maaşlarına yansıtılmıştı. Öte yandan SSK ve BAĞ-KUR emeklileri de maaşlarını geçen yılın son 6 aylık enflasyonu oranında zamlı alacak. (Kaynak: HABERLER.COM)


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (12)
OZAN 4 yıl önce
Memur 4lira karikica 8lira aliyor.aga yetmezmis.ev taksiti sifir araba tqksiti cocuklar ozel okulda yazin tatile...aglanmayin kardesim.emekli maasiyla universitede iki cocuk ev kira...elhamdulillah..bi aglanmayin be kardesim.
OZAN 4 yıl önce
Allah bereket versin.
vatandaş 4 yıl önce
güzel yapmış ! haşmetli kralımız ne yaparsa iyi yapar ! haydi emekleyen hatta sürünen emekliler akp yi bir kez daha taç yapalım başımıza OY ZAMANI GELDİ
çilekeş 4 yıl önce
halka rahatlama yok halkına itibar yok ekonomi desen zaten yok bizden de size oy yok
Memur 4 yıl önce
Yandık ki yandık.Martta vergiye gireriz
Yuri 4 yıl önce
Akıllanmayan emekliye güzel zam oranı bence!
adam 4 yıl önce
haydiii heb beraber memur sen üye olmayaa ben kamusen üyesiyim hemen memur sen e üye olacam.bana ne ya madem millete dar gelen bana bol gelir.çok bile veridi bence.yetkili sendika ME MUR SEN SEN SEN SEN
Devammı emeklim? 4 yıl önce
Enfasyon meclis lokantasında hesaplanmış. Çorba, kurufasülyeyi biz bir liraya yiyemedik. Kavurmalı pilavı altı liraya yiyemedik. Bizim lokantada hesaplayın şu enflasyonu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu