banner851

banner614

KAYIKÇI’DAN ESNAFA HIZLI DESTEK PROGRAMI BİLGİLENDİRMESİ

banner619

Pandemiden etkilenen imalatçı işletmeler için Yeni Dönem Hızlı Destek Programı ikinci başvurusunda, koşullarda değişiklik yapılarak kapsam genişletildi. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkçı, esnafı bilgilendirdi.

banner846
Ekonomi 02.07.2021, 17:15 02.07.2021, 16:30
872
KAYIKÇI’DAN ESNAFA HIZLI DESTEK PROGRAMI BİLGİLENDİRMESİ
banner844

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik açıdan büyük bir zorluğun içine düşen esnafı desteklemek için çalışmalar devam ederken pandemiden etkilenen imalatçı işletmeler için Yeni Dönem Hızlı Destek Programı ikinci başvurusunda, koşullarda değişiklik yapılarak kapsam genişletildi.

DEFTER AYRIMI GÖZETİLMEYECEK

Yeni Dönem Hızlı Destek Programının ikinci başvuru döneminin 9 Temmuz’a kadar devam edeceğini belirten DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, “İmalatçı, Mikro ve Küçük İşletmelere yönelik hızlı kredi ve destek programımızın ikincisi ile tekrardan yerel işletmelerimizin, üyelerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. İlave olarak devamı niteliğinde açıklanan bu ikinci kredi destek programımızın ilkinden ayrılan birçok özeliği var. Özellikle şunu belirtmek isteriz, ilk yayınlanan destek programında sadece bilanço esasına tabi defterler, bilanço esasına tabi işletmeler bundan yararlanabiliyordu. Şimdi ise üretici olan tüm yerel işletmelerimiz herhangi bir defter ya da muhasebesel ayrım gözetmeksizin tüm üretici işletmelerimiz bunlardan yararlanabilmektedir.” ifadelerine yer verdi.

30 VE 75 BİN OLARAK İKİYE AYRILIYOR

Kredi fırsatı ile ilgili detayları da paylaşan Kayıkçı, “İkinci kredi desteğimizin birincisinden ayrılan ve birçok kişiye avantaj sağlayacak bu farklılığı özellikle belirtmek isterim. Onun harici tekrardan limitlerimiz 30 bin TL ve 75 bin TL olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. İşletmelerin kapasitelerine göre bu limitler değişiklik göstermektedir. Kredilerimiz faizsiz olmak üzere toplamda birer yıl ödemesiz olacak şekilde başlamakta ve faizsiz olarak anlaşmalı bankalar üzerinden yapılmaktadır. Başvurular ise tamamen hepsi elektronik olarak E-Devlet sistemi üzerinden işletme sahiplerinin T.C. Kimlik Numaraları ve E-Devlet şifreleri ile sistemden giriş yapılarak yapılmaktadır.” cümlelerini kullandı.

Yorumlar (1)
81 3 hafta önce
Odalar işçi sendikaları gibi sömürme birimleri gereksiz oldukları şu süreçte belli