banner851

banner614

“KAZANCIMIZ FAİZLERE YETMİYOR”

Günlerdir Türkiye'nin dört bir yanından seslerini duyurmaya çalışan çiftçiler bu defa da Düzce’de kazan kaldırdı. Traktörlerini sürerek eylem yapan çiftçiler kazançlarının Tarım Kredi Kooperatifi faizine yetmediğini dile getirdi.

banner619
Ekonomi 27.12.2020, 12:04
1554
“KAZANCIMIZ FAİZLERE YETMİYOR”

Meclis’ten geçen yapılandırma yasasına çiftçi borçları dahil edilmeyince kredilerini ödeyemedikleri için tarım alanları ve arazilerine haciz gelen çiftçiler, Amasya, Ankara, Kayseri derken bu sefer de Düzce’den seslerini yükselttiler.

Tarım Kredi Kooperatifleri ve bankalara olan borçları nedeniyle malları hacizlik olan çiftçiler, traktörleriyle sokağa çıkarak eylem yaptı. Çiftçiler, arazilerini ekemedikleri için mısır tarlalarının kavaklık alana dönüştüğünü söyledi.

Çiftçiler, üretime devam edebilmek için Tarım Kredi Kooperatifi ve bankalara olan borçlarının silinmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Tarım Bakanı’na çağrıda bulundu. Köylüler adına açıklama yapan çiftçi Alaattin Ay, “Çiftçilerin bugünkü kazançları Tarım Kredi Kooperatifi faizine yetmiyor.” dedi.

Hayvancılığın devam etmesi için çiftçilerin şartlarının iyileştirilmesi gerektiğini dile getiren çiftçi Ay şöyle konuştu:

“Biz çiftçiler üretmek istiyoruz. Yatırım maliyetlerimiz çok yüksek bugün 8 beygir bir traktör alsak 350 bin lira. Ekipmanlar da çok pahalı. Tarım bizler için lüks sektörü olmaya başladı. Bizlerin sorunlarının dinlenmesini ve çözüme ulaştırılmasını bekliyoruz. Ekilebilir arazimiz sıfır noktasına kadar düştü. Tarımla ilgili yapılan politikalar daha olumlu olsun. Lütfen bizimle ilgilenin."

banner844
Yorumlar (4)
Şampiyon 10 ay önce
Nerede Ak lı yöneticilerrrr
CAN 10 ay önce
ciftciler DEVLET DESDEK VERIYO SIZLERDE NANKÖRLÜK YAPIYONUZ
Sanayici 10 ay önce
Uçuyoruz ve siz bunu çoktan hak ettiniz
Vatandaş. 10 ay önce
Uçuyoruz Uçuyoruz,Siz neden eylem yapıyorsunuz ayıp ama.Herkes hakettiği gibi yaşarmış.2 leyin....