banner851

banner955

KDV indirimi genişletiliyor.

Bakanlar Kurulu'nun bazı mallara uygulanacak Katma Değer Vergisi oranlarının tespitine ilişkin kararı, yarın yürürlüğe giriyor.

Ekonomi 14.04.2009, 18:54
189
KDV indirimi genişletiliyor.
banner1032

Yaşanan ekonomik kriz ortamının ağırlığını hafifletmek için yeni uygulamalar yürürlüğe koyulmaya devam ediyor. Bakanlar Kurulu'da bu konuda bir kararı yürürlüğe koydu. Karar uyarınca, bugünkü kararnamede yer alan malların teslimlerinde, yüzde 18 yerine, 30 Haziran'a kadar yüzde 8 KDV uygulanacak.

Yüzde 8 KDV uygulanacak mallar arasında, kara taşıtlarına monte edilmek üzere imal edilmiş vinçler, forkliftler; kaldırma ve elleşleme tertibatı olan diğer yük arabaları, kesintisiz ve stabilize güç kaynakları, telekomünikasyon cihazları, otomatik bilgi işlem makinaları ve bunların birimleri için kullanılanlar, metallere rezistans kaynağı yapmaya mahsus makina ve cihazlar, metallere ark kaynağı yapmaya mahsus makina ve cihazlar, telefon cihazları, ses, görüntü veya diğer bilgileri almaya, çevirmeye ve vermeye veya yeniden oluşturmaya mahsus makinalar, ses veya görüntü dışındaki fenomenleri tekrar vermeye mahsus olan lazer okuma sistemleri için diskler, elektronik entegre devreleri, bobin telleri, elektrik iletkenleri bulunuyor.Yüksekliği ayarlanabilen oturmaya mahsus döner koltuk ve sandalyeler, dişçilik veya berber koltukları veya benzeri koltuklar, Hint kamışı veya bambudan olan mobilyalar ve diğer maddelerden mobilyaların KDV'si de yüzde 18'den yüzde 8'e düşürüldü.

banner844
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu