banner851

banner614

KEY Ödemelerini Nasıl Alacaksınız?

7 Temmuz'dan sonra ödenmesi beklenen KEY paralarını almak için T.C kimlik numarası ile bir Ziraat Bankası şubesine başvurulması gerekiyor.

banner619
Ekonomi 21.06.2008, 10:47
207
KEY Ödemelerini Nasıl Alacaksınız?

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın yaptığı açıklamaya göre ;7 temmuzdan önce vatandaşların Hiçbir işlem yapmasına gerek bulunmadığı ifade edilerek, aynı zamanda T.C kimlik numaralarıyla Ziraat Bankasının Web sitesinden de 7 Temmuzdan önce sorgulama yaparak öğrenebilecekleri kaydedildi. Öte yandan KEY ödemelerinin hak sahibi vatandaşlara defaten yapılacağı belirtildi.

Ayrıca, KEY' de hayatını kaybeden hak sahiplerinin ödemeleri mirasçılarına yapılacak. Ödemelerde, mirasta uygulanan oranlar dikkate alınacak ev KEY hesabından “hayatta kalan eş ve çocuklar” hak kazanabilecek.

Halen hayatta olanların , Ziraat Bankası şubelerine kendileri başvurması gerekirken, hayatını kaybetmiş hak sahiplerinin payını almak için se mirasçılar başvuracak. Ancak, burada, mirasçılar arasında tartışmalara neden olabileceği için, ödemelerde veraset ilamı aranması kararlaştırıldı. Örneğin hayatını kaybeden bir hak sahibinin KEY ödemeleri, mirasçılarına veraset ilamına göre ödenecek. Hak sahipleri, KEY hesabından mirastan aldıkları pay aranında yararlanabilecekler.

Yorumlar (0)