banner851

banner614

KOÇ: SAHİPSİZ KALDIK! ARTIK DAYANAMIYORUZ

Düzce’de salgın nedeniyle iş yapamaz hale gelen ulaşım sektöründe hizmet veren esnaflar, borçların altında eziliyor. Minibüsçü esnafı olarak işlerinin büyük ölçüde azaldığını belirten S.S. Yeşilboğaz Kooperatifi Başkanı Akif Koç, “Artık dayanma gücümüz kalmadı.” diyerek, salgın bitene kadar kamuya ve bankalara olan borçların ertelenmesi yönünde destek beklediklerini belirtti.

banner619
Ekonomi 22.12.2020, 15:30 22.12.2020, 14:57
3006
KOÇ: SAHİPSİZ KALDIK! ARTIK DAYANAMIYORUZ

Koronavirüs salgını yüzünden yolcu sayıları büyük oranda düşen minibüsçü esnafı çok zor günlerden geçiyor. Pandemi sürecinde işleri sekteye uğrayan esnaf, daha fazla mağduriyet yaşamamak için kamuya ve bankalara olan borçların ötelenmesini istiyor.

Pandemi öncesi Boğaziçi-Düzce hattında 15 minibüsle sefer yapan S.S. Yeşilboğaz Kooperatifi, günlük araç sayısının 5’e kadar gerilediğini ve bu durumun aileleri ile birlikte yüzlerce vatandaşı etkilediğini bildirdi.

Üyeleri adına Öncü Haber’e açıklamalarda bulunan S.S. Yeşilboğaz Kooperatifi Başkanı Akif Koç, “Günlük 15 araçla Boğaziçi-Düzce arasında çalışan kooperatifimizde şuan günlük 5 araç çalışıyor. Bununla geçinen 34 üyem var. Artık dayanma gücümüz kalmadı, işlerimiz durma noktasına geldi. Üyelerimiz araçlarını satmaya başladı. Giderleri tamamen ortadan kaldırdık fakat yine yeterli değil. 1 araç ayda 6 gün çalışıyor. Bu kadar az sefer olduğu için belki evini bile geçindiremez ki araçların taksidi var. Toplu taşıma esnafının bütün borçlardan muaf tutulmasını istiyoruz. Sahipsiz kaldık ve pandeminin yükü şuan bizde.” ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (4)
Oda 10 ay önce
Minibüscü odası var başkan var niye ilgi alaka olmuyolar herkes kendi yolunda arabacıyı düşünen yok Allah cc İmanlı vicdanlı yöneticiler getirsin başımıza
YAVUZ0881 10 ay önce
Dolar yakmaya devam edin beter olun gördünmü anya konyayı dolar yakıyordunuz öyle mi şimdi naneyi haşlayıp bolbol için
Apo 10 ay önce
Ağzına yüreğine saglik
noname 10 ay önce
valla bu adamlar haklı Allah yardımcıları olsun inşAllah borç ertelemesi yaparlar