banner851

banner614

KOMŞUDA MİLLİ SERVET YATIRIMI

Bolu’nun Göynük ilçesinde bitümlü seyl petrolü gazının birkaç milyar tonluk rezervinin ortaya çıkmasının ardından Türkiye Petrolleri, Estonya Eesti Energia AS ve TKİ arasında şeyl petrolü ve retort gazının üretilmesi için Mutabakat Zaptı imzalandı.

banner619
Ekonomi 03.07.2018, 10:17 03.07.2018, 17:27
3457

Komşu yine servet değerindeki yatırımı kaptı. Şeyl gazının Bolu’nun Göynük ilçesinde birkaç milyar tonluk rezervinin olduğu ortaya çıktı. Vatandaşlar arasında kayagazı olarak da bilinen şeyl gazı için girişimler yapıldı.

Türkiye Petrolleri, Estonya Eesti Energia AS ve TKİ arasında imzalanan Mutabakat Zaptı, Türkiye Petrolleri’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşım ile duyuruldu.

Paylaşımda şu ifadelere yer verildi:


“Türkiye Petrolleri, Estonya Eesti Energia AS ve TKİ arasında, Bolu Göynük Bitümlü Şeyl sahalarında yüzeyde retortlama yöntemi ile şeyl petrolü ve retort gazı üretilmesi, kurulacak termik santral ile elektrik enerjisi üretimi imkanlarının etüdü, araştırılması ve yatırıma dönüştürülmesi hususlarında Mutabakat Zaptı imzalandı.”

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (9)
Taksici 3 yıl önce
Irakta neden çok petrol çıkıyor Türkiyede neden az çıkıyor. Allaha mı isyan edelim çıkmadı diye? Göynükte çıktıysa Göynükte çıkmıştır. Düzcede çıkmadıysa Düzcede çıkmamıştır.
Arif 3 yıl önce
Sıkıntı yok, komşu da pişer bizede düşer
m 3 yıl önce
Komşu yunan sanki :) Bakın da örnek alın Bolu da neler gelişmiş değişmiş. Bir Düzceli olarak biz ancak konuşup kimseyi beğenmiyoruz
1993 TE YAZIPINARDA 3 yıl önce
ZAMANINDA ADAMIN TARLASINDAN KOKU GELİYOR DİYE ARAŞTIRMA YAPTILAR GAZ OLDUĞU SÖYLENDİ,AMA O KADAR. BORULARLA AHIRINA VE EVİNE O GAZI ALDI VE KULLANDI AMA BİR YETKİLİ ÇIKIP TA BU NEDİR DEYİP İLGİLENMEDİ.
BİZDE YOK MU 3 yıl önce
ARAŞTIRILSIN DÜZCEDE DE OLDUĞUNDAN KESİNLİKLE EMİNİM,
Serdar 3 yıl önce
atlı zabıta ekibi ne oldu onu bekliyorum merakla petrola gaza gerek yok bolu ya bağlanmalı düzce il olmasi yanliş
Merkezli 3 yıl önce
Biz yatırım yerine tuvaleti bedava cayı 1tl yapalım yatırımlar proje aşamasında olsun belediye seciminde kaybedince daha iyi anlarlar
Serdar 3 yıl önce
İlerisini nasıl düşünürsün kapasite o kadar halk bunu istiyor halka göre yönetici
Çetin 3 yıl önce
Düzceli yöneticilerde saat kulesi tramvay yapsın. Komşular zenginleştikçe zenginleşiyor. Bizimkiler anca Mhp adayına itiraz eder
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın