banner851

banner955

Kriz, işçileri vurmaya devam ediyor.

Ekonomik krizin etkileri artarak devam ediyor. Krizin etkisiyle işsizlik oranı her geçen ay dikkat çekecek oranda artıyor.

Ekonomi 21.03.2009, 23:29
211
Kriz, işçileri vurmaya devam ediyor.
banner1032

Küresel krizin etkileri giderek çalışanları vurmaya devam ediyor. Yaşanan olumsuzluklar, işyeri kapatmalar ve işçi çıkarmalarla birlikte işsiz sayısı da aydan aya artış gösteriyor. Hükümet işsizliğe karşı da önlem paketi çıkarmayı düşünüyor. Özellikle 2009 yılının ilk 6 ayından ümidini kesen sanayicilerin durumu da işsiz sayısının artarak devam edeceğini gözler önüne seriyor.

Yapılan araştırmalar da işsizlik boyutunu ortaya koyuyor. Özellikle son aylarda işsiz kalan kişi sayısı yüksek oranlarda artış gösteriyor. İşsizlikle birlikte şiddet olaylarında da gözle görülür bir artışın yaşandığı dikkatlerden kaçmazken hırsızlık oranları da ciddi boyutlara ulaştı. Düzce'de bile son bir ay içinde kayıtlara geçen çok sayıda hırsızlık olayı yaşanırken bu konuda Emniyet güçleri de yoğun çalışmalar sergiliyor.

Krizin etkileri nedeniyle iş kapatan ve işçi çıkaranların oranı da önemli boyutlarda. Yaşanan sorunlar krizin etkilerinin her geçen ay daha da arttırdığını ortaya koyarken bu durumun en az 2010 yılına kadar devam etmesi bekleniyor. Kiriz nedeniyle işsiz kalan çalışanlar ise her geçen ay artmaya devam edeceğe benziyor.

banner844
Yorumlar (0)
20
açık