banner851

banner955

Kriz ortamı ivme kaybetmiyor.

Krizin etkileri artarak devam ederken özellikle Düzce de son iki aydır olumsuz seyreden ekonomik durum seyrini değiştirmiyor.

Ekonomi 15.02.2009, 18:07
206
Kriz ortamı ivme kaybetmiyor.
banner1032

Bütün kesimi olumsuz etkileyen ekonomik kriz ortamı bütün kesimlere ivme kaybettirmeye devam ediyor. Çoğu işyeri bu yüzden kepenk indirirken çoğu işyeri de işçi çıkarmalarla krizin etkilerini azaltmaya çalışıyor.

Çıkarılan işçi sayıları da özellikle son aylarda ciddi seviye de artış gösteriyor. Bu durum nedeniyle Hükümetin çalışmaları da devam ederken krizin etkilerinin özellikle 2009 yılının ilk çeyreğinde daha da artması bekleniyor. Hükümet ise krize karşı önlem paketleri çıkarmaya hazırlanıyor. Çoğu ekonomist ise krizin etkilerinin en az 2010 yılına kadar süreceğini vurgularken daha kötümser açıklama yapanlarda var. Ekonomistler ülkede krizin etkisinin 2015 yılına kadar devam etmesinden endişe ediyor.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun dönemler halinde açıkladığı işsizlik rakamları ise giderek artmaya devam ediyor. Artan rakamlar arasında işyeri kapatanların sayısı da bulunuyor. Bu durumu önlemek için ise yapılan araştırmalar ve alınan önlemler konusunda çalışmalar devam ediyor.

Yorumlar (0)
13
parçalı az bulutlu