banner851

banner955

MAAŞLARA EK ZAM SİNYALİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyona ilişkin önemli mesajlar verdi. Milyonların dert yandığı konuyu çözeceklerine dair söz veren Erdoğan, "Tüm Türkiye'ye söz veriyoruz. Vesayeti nasıl devreden çıkardıysak, terör örgütlerinin başını nasıl ezdiysek, darbecileri nasıl püskürttüysek Allah'ın izniyle hayat pahalılığı sorununu da çözeceğiz. Ne gerekiyorsa yapacağız." dedi. Cumhurbaşkanı ayrıca yüksek enflasyona karşı gerekirse maaşlara enflasyon farkı verileceğini işaret etti.

Ekonomi 05.02.2022, 16:15 05.02.2022, 15:40
3459
MAAŞLARA EK ZAM SİNYALİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak – Kilimli Yolu Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Tünelleri ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine COVİD-19 salgınına yakalanması nedeniyle canlı bağlantı ile katıldı.

"GEREKİRSE ENFLASYON FARKIYLA KAZANCI KORUYACAĞIZ”

Yüksek enflasyona karşı gerekirse maaşlara enflasyon farkı verileceğini işaret eden Erdoğan, "Bizim için aslolan vatandaşımızın ne yaşadığıdır ne istediğidir. Milletimizin her derdi her acısı her sancısı bizim ilk ve olmazsa olmaz önceliğimizdir. Enflasyon başta olmak üzere şu dönemde yaşadığımız her sıkıntının da üstesinden mutlaka geleceğiz. Çalışanlarımızı hayat pahalılığı altında ezdirmemek için ciddi iyileştirmeler yaptık. Gelişmelere göre enflasyon farkı olmak üzere, tüm çalışanlarımızın kazanç seviyelerini korumaya devam edeceğiz. Külfetin sadece çalışanlarımızın emeklilerimizin sırtına yüklenmesine asla izin vermeyeceğiz. " dedi.

"HAYAT PAHALILIĞI SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ"

Hayat pahalılığını çözmek için söz veren Erdoğan, "Müsterih olun Türkiye'yi son 20 yılda nasıl ileriye taşıdıysak bugünkü sıkıntıları çözecek olan da biz olacağız. İnsanlar ve toplumlar gibi devletlerin de tarihlerinde önemli dönüm noktaları vardır. Türkiye işte böyle bir dönüm noktasından geçiyor. Bu yolun sonu büyük ve güçlü Türkiye'ye çıkıyor. Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokma sözümüz bu hedefin en belirgin sembolüdür. Enflasyon başta olmak üzere şu dönemde yaşadığımız her sıkıntının da üstesinden geleceğiz. Zonguldak'tan tüm Türkiye'ye söz veriyoruz. Vesayeti nasıl devreden çıkardıysak, terör örgütlerinin başını nasıl ezdiysek, darbecileri nasıl püskürttüysek Allah'ın izniyle hayat pahalılığı sorununu da çözeceğiz. Ne gerekiyorsa yapacağız. Çünkü bizim bu millete siyasetten vefa değil can borcumuz var." diye konuştu.

Yorumlar (17)
düzceliengin 11 ay önce
yerli ve milli uçağımız göklerde
Evet demiştim BEN 11 ay önce
Yıllardır bitmeyen ekonomik darboğazlardan, gıdasından, yakıtından, benzininden ve özel tüketim ihtiyaçlarımızın DÜNYA standartlarından 3 yada 5 misli olmasından bunaldık artık.

Ölünce kurtulacağız bu rezilliklerden ve ekonomik bunalımlardan..

Dolaplarımız bomboş sayenizde.
Birisi 11 ay önce
Helal olsun. Istikrarlı adam. Yirmi yıldır aynı şeyleri söylüyo.
vatandaş 11 ay önce
evet 20 yıldır ekonomiyi düzeltemeyen cehape zihniyeti. akp iktidara gelince ekonmi düzeltecektir.düzceliler her zaman olduğu gibi oylar akp ye.
nsm 11 ay önce
evet. bir ara cözecekler. bi 20 yil daha beklersek halledecek bu ak arkadaslar. sandik geliyor, sandik. tabii ki secim olursa...
muro 11 ay önce
bundan sonra sizin verdiğiniz hiç bir söz yerine gelmez size oy moy yok
Yorumcu 11 ay önce
Şimdide bir kisinin vesayetinde koskoca Türkiye cumhuriyeti.parlamentoyu hiçe saymak da vesayet yaratmaktir
Halk 11 ay önce
Sayende doğalgaz elektrik su 1200 tl..asgari ucret 2500 tl..Allahim sen bilirsin işini..Biz belamizi bulduk..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız