banner851

banner614

MUAYENE ÜCRETİ KARMAŞASI

Düzce'nin tek özel hastanesi olan Hayri Sivrikaya Hastanesi'nin 23 Ağustos'ta Bolu Çağsu Hastanesi bünyesine katılması sonrasında hasta muayene ücretlerinde Bolu'daki gibi bir politika uygulanacağı beklentisi boş çıktı. İç hastalıkları uzmanına muayene ücreti Bolu Çağsu'da 15 TL iken Düzce Çağsu'da 55 TL! Vatandaş uçurum gibi fiyat farkını sorguluyor.

banner619
Ekonomi 10.01.2018, 16:30 11.01.2018, 16:02
16379

Düzce’nin en büyük özel hastanesi konumunda bulunan D-100 Karayolu kenarı Dereli Tütüncü Mahallesi mevkiindeki Hayri Sivrikaya Hastanesi geçtiğimiz 23 Ağustos tarihi itibariyle el değiştirdi. Bolu’da bulunan Özel Çağsu Hastanesi'nin satın aldığı Hayri Sivrikaya’nın tabelası Çağsu olarak değiştirildi.

Bolu'da halka uygun ücretlerle sağlık hizmeti sunarak "Özel hastane pahalıdır" tabusunu yıkan Çağsu'nun aynı politikayı Düzce'de de izlemesi bekleniyordu. Ancak 4.5 aydır fiyatlarda beklenen indirim uygulanmadı. Hasta muayene ücretlerinin hala Hayri Sivrikaya Hastanesi dönemindeki rakamlar olması, 'Neden?' sorusunu akıllara getirdi.

Bolu Çağsu'da SSK'lı bir hasta, iç hastalıkları uzmanına muayene için 15 TL öderken Düzce Çağsu'da 55 TL ödemesinin gerekçesini sorgulayan bazı vatandaşlar, haber merkezimiz aracılığıyla konunun gündeme getirilmesini istedi.

Çevre il ve ilçelerden hastaların da tercih ettiği özel sağlık kurumlarından olan Düzce Çağsu Hastanesi ile konu hakkında yaptığımız görüşmede yönetimin gerekli bilgilendirmeyi ileriki günlerde yapacağı kaydedildi.

Haber: C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (74)
Serkan 4 yıl önce
Bolu'da böyle hastaneler çok o yüzden ucuz burda millet mecbur o yüzden bu para
Kudret 4 yıl önce
Düzceli biri olarak Bolu da yaşıyorum. Hayatımda şimdiye kadar Özel hastaneye gitmedim. gitmem de.. gidenlere de şaşıyorum. gitmeyin arkadaş gitmeyin.. adı üstünde özel hastane..!!
çetin 4 yıl önce
acil servizlerin ücretsiz olduğunu söylüyorlar fakat bu adı geçen hastane acildende para alıyor
yetlkililerin bu işe bi el atmasını diliyorm
bakış açısı 4 yıl önce
Sivrikaya'yken bu ücreti ödeyebiliyorlardıysa Çağsu'yken de ödeyebilirler diye düşünmüşlerdir ve kendilerince haklılar.
Ayıltayım 4 yıl önce
Ne özeli kardeşim sadece ön tesis sonrası herzaman oldugu gibi ver eline araştırma hastanesi sömürmek başka bir şey degil
Vatandaş 4 yıl önce
Cagsu olduğundan beri çoğu şeyin fiyatı arttı Sivrikaya daha uygun fiyatlara hizmet veriyordu
vatandaş 4 yıl önce
devlet hastanesine neden gitmiyoruz artık devlet hastaneleri de iyi hizmet veriyor dedim gittim gitmez olaydım tam bi rezalet hiç bir düzelme yok Düzce de
Onder 4 yıl önce
Duzcede insanlanlar hastalik hastasi hatta abartiyorum ruh hastasi olmislar hastahaneye gisiyosun adamin sirasi 50 daha iceri bir girmis kapinin onunde bekliyor adam kimsenin hakkina saygi yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın