banner851

banner614

MÜDÜR ÇİÇEK: İLİMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN

Tarım ve Orman Bakanlığı, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Düzce’den 5 projeye toplamda 5 milyon 877 bin TL hibe sağlayacak.

banner619
Ekonomi 08.06.2021, 12:15 08.06.2021, 17:34
1220

Tarım ve Orman Bakanlığı, Düzce’de çiftçilere hibe desteği sağlamaya devam ediyor. Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı’na başvuran projelerden 5’i yapılan değerlendirmeler sonucunda desteklenmeye uygun görüldü.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan İl Tarım ve Orman Müdürü Necdet Çiçek, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Düzce’den kabul edilen 5 projenin toplam proje bedelinin 14 milyon 107 bin TL olduğu, buna karşılık 5 milyon 877 bin TL hibe sağlanacağını ifade etti.

Çiçek ayrıca bu etap kapsamında uygun görülen projelerin birinin Defne Yaprağı İşleme, Paketleme ve Depolama Tesisi yatırımı olduğu, diğer 4 projenin de Küçükbaş ve Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliğine yönelik sabit yatırımları kapsadığını açıkladı.

Müdür Çiçek, “Projelerin içerisinde bulunduğumuz pandemi koşullarına rağmen durmaksızın üretmeye devam eden değerli üreticilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olsun” sözleriyle bakanlık ve müdürlük eliyle Düzce’de çiftçilerin ve üreticinin desteklenmesine devam edileceğini söyledi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (1)
XXL 4 ay önce
Müdür çiçekte payını aldı Allaha şükür etsin çok çok