banner851

banner614

O FABRİKADAN AÇIKLAMA GELDİ

Geçtiğimiz Perşembe günü, sendikalı oldukları gerekçesi ile işten çıkarıldıkları iddia edilen işçilerin ve Çimse-İş sendikasının eylemini ekranlara taşımıştık. Eylemi gerçekleştiren işçilerin çalıştığı Düzce Cam Fabrikasından bir açıklama geldi. Fabrika yönetim kurulu, gerçeklerin çarpıtıldığını söyleyerek bunun bir karalama kampanyası olduğunu savundu.

banner619
Ekonomi 02.11.2012, 14:44
394
O FABRİKADAN AÇIKLAMA GELDİ

1 kasım Perşembe günü 2. Organize Sanayi Bölgesinde Çimse-İş Sendikası üye işçileri ve yöneticileri tarafından yapılan eylemde adı geçen Düzce Cam’dan yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “gerçekler saptırılarak firmamız aleyhine suiniyetle açıklamalar yapılmıştır. Açıklamalar gerçekleri yansıtmıyor.” Denildi.

İşçilerin sendikalı olduğu için işten çıkarılmadığının vurgulandığı açıklamada, “İşyerimizde 100’ün üzerinde işçi çalışmakta olup, bir kısmı sendikalı bir kısmı sendikasızdır. İşçilerin anayasa ve kanunlar ile teminat altına alınan örgütlenme haklarını kullanmaları nedeniyle firmamızda bir rahatsızlık söz konusu değildir. Aksine bilinçli ve iyi donanımlı işçilerimizle çalışmaktan gurur duymaktayız. Firmamızdan işçiler sendikalı oldukları için değil, disipline aykırı tutum ve davranışlar ile diğer haklı yasal nedenlerle çıkartılmıştır. Firmamız, Düzce iline kısa bir süre içinde yapacağı 2. Düz cam üretim hattı yatırımı cam işletme tesisleri ile Düzce’nin ve Türkiye’nin cam endüstri merkezi olma yolunda ilerlemektedir. Firmamızın yaptığı yatırımlar ile değil gerçekler çarpıtılarak bir karalama kampanyasına alet edilmesinden derin üzüntü duymaktayız.” İfadeleri kullanıldı.

HABER:H.İŞCAN

banner844
Yorumlar (0)