banner614

ÖNEMLİ BİR DESTEK HABERİ GELDİ

banner619

Kamu bankaları, hanehalkı geliri aylık 5 bin lira ve altında olan bireysel müşterilere 10 bin liraya kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli, aylık eşit taksitli kredi uygulamasını devreye aldı.

banner846
Ekonomi 30.03.2020, 16:10
11657
ÖNEMLİ BİR DESTEK HABERİ GELDİ
banner844

Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank, hanehalkı geliri aylık 5 bin lira ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterilerini finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması hayata geçirdi.

3 kamu bankasından yapılan ortak açıklamaya göre, küresel ölçekte yaşanan ve Türkiye'yi de etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan "Ekonomik İstikrar Kalkanı" tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank, hanehalkı geliri aylık 5 bin lira ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterilerini finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlattı.

"Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi" adı verilen uygulamada, temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla bireysel segment müşterileri, 10 bin liraya kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli, aylık eşit taksitli kredi kullanabilecek.

Müşterilere, Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti ile bu krediden faydalanma imkanı da sunulacak. "Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi", bankalar tarafından ortak kriterlerle değerlendirilecek.

Başvurular, 1 Nisan'dan itibaren kabul edilecek

Müşteriler, Ziraat Bankası, Halkbank ya da VakıfBank'tan yalnızca birine başvuru yapabilecek. Başvurular, 1 Nisan'dan itibaren kabul edilecek.

Alınan sağlık tedbirleri kapsamında kredi başvurularının öncelikli olarak bankaların mobil uygulamaları veya internet şubeleri aracılığıyla yapılması gerekiyor. Bankalarca başvuru kanallarının açılması ve taleplerin toplanması sonrasında kredi kullandırılması uygun olarak değerlendirilen müşterilerin hesaplarına kredi tutarları aktarılacak olup müşteriler kredi tutarını ATM'lerden çekebilecek.

Söz konusu kredi uygulamasına ilişkin örnek ödeme tablosu şöyle:

Kredi Tutarı (TL)              Toplam Vade    Ödemesiz Dönem          Taksit Tutarı (TL)

(Sonraki 30 ay boyunca)

10.000                                  36 ay                     6 ay                                       376

7.500                                    36 ay                     6 ay                                       282

5.000                                    36 ay                     6 ay                                       188

Yorumlar (10)
meryem 1 yıl önce
bundan icralik olan da yaralaniyormu aca emekliler
Sefa aksu 1 yıl önce
Benim kıredemvaryirmi beş ay kaldı 6o4 tle kesiliyo toplam maaşım 1066 tl ben tekrar kıredi çekebilirmiyim
Yorumcu 1 yıl önce
Devlet yine devletligini esirgiyor.Halka borclanin diyor ve ne enteresandir güzel diyen de var
Secati dur 1 yıl önce
Yapılandırma yapan kişiye bu kiredi onaylanirmi acaba
Resul kartal 1 yıl önce
Bunlar zenginlere geçerli garibana yok çünkü gariban ölsün parasi olan yaşansın ama Allah öyle büyüklü görüyorsunuz hayati
Tt 1 yıl önce
Atın vatandaşı bankaların kucağına. Bankada çalışanlar da zaten insan değil. Bankaların önü bı dolu insan. Sakın ola sıkı tedbirler almayın.
Boşver 1 yıl önce
Çok çok güzel......
sakın 1 yıl önce
Faize bulaşmayın. Salgın hastalıktan vefat eden şehit olarak gider. Faize bulaşırsanız nasıl gidersiniz bilmem. Taksitleri öteki tarafta günah olarak ödersiniz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13°
hafif yağmur