banner851

banner614

ONLARIN DA MAAŞI ZAMLI YATACAK

banner619

Bahar paketiyle 13 milyon emeklinin yüzü gülerken 65 yaş aylığı alan 618 bin kişiye de müjdeler art arda geldi. Bayram ikramiyesiyle birlikte zamlı üç maaş hesaplara yatacak.

banner846
Ekonomi 10.05.2018, 09:35 11.05.2018, 09:48
4281
banner844

Hükümet, bahar paketiyle 13 milyon emeklinin yüzünü güldürürken 65 yaş aylığı alan 618 bin kişiye de üç müjde birden verdi. Yaşlılık aylığı alan binlerce vatandaş bayram ikramiyesiyle birlikte zamlı maaş alacak. Bugüne kadar 266 lira alan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 500 lira alacak. Üstelik 3 aylık birden hesaplarına yatırılacak. Böylece 1.000 lira ikramiye ile birlikte hesaplarına 2 bin 500 lira yatırılacak.

SANDIK EMEKLİLERİ DE ALACAK
Ayrıca sandıklardan emekli olan vatandaşlar da biner lira ikramiye alabilecek. Yapılacak düzenlemeden 150 bin sandık emeklisi yararlanacak. Paket kapsamında emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında biner lira ikramiye veriliyor. Ancak bu halen faaliyetini sürdüren 17 özel emekli sandığını kapsamıyordu. 10'u banka, 6'sı sigorta şirketi, 1'i de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği mensuplarına ait sandık emeklilerinin de ikramiyeden yararlanması kararlaştırıldı. Bu düzenleme verilecek bir önerge ile gerçekleştirilecek. Bu sandıkların SGK'ya devri tartışıldı ancak sonrasında vazgeçildi.

YAPILANDIRMADAN 1 MİLYONDAN FAZLA ÖĞRENCİ YARARLANACAK
Kredi borçlarının yapılandırmasından yaklaşık 1 milyon 37 bin öğrenci yararlanacak. Öğrencilerin 3.9 milyar liralık kredi borcunun yapılandırması sağlanacak. Maliye Bakanı Naci Ağbal, 65 yaş aylığı alan 581 bin vatandaşın haziran başında zamlı aylıklarını ve ikramiyelerini alacağını söyledi. Ağbal, "Haziran başında bin 500 lira yani üç ayı kapsayan aylıklarını alacaklar. Dolayısıyla yaklaşık 13 milyona yakın emekli ve yaşlılık aylığı alan vatandaşımız haziran başında yeni artırılmış maaşları almış olacak" dedi. Bakan Ağbal, ekonomi paketi kapsamında yapılandırmadan yaklaşık 16 milyar liralık ilave bir gelir beklediklerini söyledi. Ağbal, bu kapsamda 2016'da 15.3 milyar lira, geçen yıl 19.4 milyar lira, bu yıl da bugüne kadar 5.5 milyar lira tahsilat yapıldığını kaydetti. (Kaynak: haberler.com)

Yorumlar (14)
Ahmet yildirim 3 yıl önce
Allah razi olsun devletimize. Ama şunu söylemek istiyorum.sayın cumhur başkanım. 1997 de sizinle çalışıyordum. Memura ikramiye dini bayramlarda olsun diye.o zaman söylüyorsunuz. Yaptirmiyordular size o zaman ki iktidar.şimdi kaç yıldır devl
Vatandaşa cevap 3 yıl önce
Senin yaptığın icra borcunu devlet niye kaldırsın ayağını yorgana göre uzat lüks yaşa son model telefon hava atcan diye krediyle araba al oh ne ya memleket varsa öyle bi keriz bizede haber ver
Duzceli 3 yıl önce
Hasta bakanlara varmi bilen varmi
Kenan 3 yıl önce
Kore gazileri unutuldu mu kimbilir kaç kişi kaldı lar
NATO ya üye olmak için heba edilen Kore şehitlerine de rahmet olsun
VATANDAŞ K 3 yıl önce
HANİ ASGARİ ÜCRETLİLER? BİZDE 2.500 LİRA OLSUN İSTİYORUZ O ZAMAN. OY MOY YOK!
Bir yolcu 3 yıl önce
Herkese verilen şey işçi ve memura yokmu diye bağırıyor bizim akraba olan işçi ve memurlar duyan varmıı alllooo.
Ahmet AK 3 yıl önce
Maaşa zam sonra ürünlere zam sonra kişilere yardım bu kadar salakça bi düzen olur.
Hani seçim ekonomisi yok. 3 yıl önce
''Eski Türkiye yok ,artık seçim ekonomisi uygulanmayacak, paramız çok güçlü'' diyenler ne oluyor? Bugüne kadar karşı çıktığınız ikramiyeler falan. Yalnız şu doları kim durduracak.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
parçalı bulutlu