banner851

banner614

SEÇİM ÖNCESİ GEÇİŞ İHLALİNE İNDİRİM!

banner619

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, karayollarında geçiş ihlaline ilişkin para cezalarına yüzde 60 oranında indirim getiren düzenlemenin de bulunduğu kanun teklifini kabul etti.

banner846
Ekonomi 15.05.2018, 18:07 17.05.2018, 11:28
1255
banner844

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, karayollarında geçiş ihlaline ilişkin para cezalarına yüzde 60 oranında indirim getiren düzenlemenin de bulunduğu kanun teklifini kabul etti.

Teklife göre, tüm otoyollar ile erişme kontrolünün uygulandığı karayollarında geçiş ücreti ödemeden çıkış yapan araç sahiplerine, geçiş ücreti ödemeden giriş çıkış yaptığı mesafeye ait geçiş ücretinin 10 katı tutarında uygulanan idari para cezası 4 katına indirilecek.

ÖNCEKİ CEZALARDA DA İNDİRİM UYGULANACAK
İhlalli geçiş yapan yabancı plakalı araçların 15 gün içinde ülkeyi terk etmeleri halinde, 15 günlük ödeme süresi geçtikten sonra yapılacak çıkışlarda geçiş ücreti ile birlikte idari para cezası ve para cezaları tahsil edilebilecek.

Bu düzenleme, kanun yürürlüğe girmeden önce uygulanan söz konusu cezalar için de geçerli olacak. Araç sahiplerine tahakkuk ettirilen, ancak düzenlemenin yürürlük tarihi itibariyle tahsilatı yapılmayan para cezaları hakkında ise uygulanmayacak. (Kaynak: haberler.com)

Yorumlar (5)
kerem 3 yıl önce
bizden aldığınız paralarla yol yapıcaksınız, daha sonra benim paramla yaptığın yoldan geçtim diye para isteyeceksin. vermezsem eğer beni cezalandıracaksın. Adalet ve Kalkınma işte
Aa 3 yıl önce
Seçim yatırımı değilse nedir? Seçimden sonra her köşede EDS ve radar görürüz merak etmeyin. Köprüden geçme meselesi.
Her sey durust olmayanlar 3 yıl önce
Yok ihlalli gecenlere indirim, vergi kacirana indirim, vergi borcuna indirim, su prim odemesinde indirim vs vs bu politikalarla memlekette dürüst yaşayıp harcını borcunu aksatmadan ödeyenlere haksızlık yapılıyor.
Biz asil bir milletiz 3 yıl önce
Yani ne demek bu seçimden önce koskoca 2000 yıllık devlet kendi özü canı kanı olan milleti kandırıyor.Bu kadar basitmiyiz, bu yollar köprüler tüneller bizim paramızla hazine garantili yapılıyor niye bizden para alıyorsunuz diye sormuyoruz.
Mehter 3 yıl önce
Şimdiye kadar böyle birşey yoktu seçim yaklaşıyor diye HEP böyle şeyler yapılıyor birde bizim vatandaşımız uyansa bu işlere şuanda ülke bu durumda olmazdı
15°
az bulutlu