banner851

banner955

‘SÖZLER TUTULMADI, GİDİŞAT KÖTÜ’

DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, haber ekibimize özel yaptığı değerlendirmede, Türkiye’de son zamanlarda akaryakıt ve temel gıda ürünleri başta olmak üzere iğneden ipliğe gelen zamlara rağmen iktidarın ‘Ekonomik problem yok.’ diyerek gerçekleri görmezden geldiğini savundu. İktidar temsilcilerine “Hangi dünyada yaşıyorsunuz, hangi pencereden bakıyorsunuz, sokakta kimi dinliyorsunuz?” diye seslenen Caymaz, “Seçim zamanı verilen sözlerin tutulmaması yüzünden ülkemiz her gün kötüye gidiyor.” dedi.

Ekonomi 09.03.2022, 13:52 09.03.2022, 14:36
1808
‘SÖZLER TUTULMADI, GİDİŞAT KÖTÜ’
banner1032

Türkiye’de akaryakıttan, temel gıda ürünlerine kadar her kalemde gelen zamlar, ay sonunu zor getiren vatandaşın belini bükmeye devam ediyor. Bu durumu da değerlendiren DEVA Partisi İl Başkanı Murat Caymaz, AK Parti iktidarının ‘Ekonomik problem yok’ diyerek, bu gerçeği görmediğini öne sürdü.

“Hangi dünyada yaşıyorlar, hangi pencereden dünyaya bakıyorlar?”

Caymaz, “Artık zamları takip edemez hale geldik. Önceden haftalık geliyordu, şimdi günlük geliyor, korkuyoruz ki saatlik gelmesin. Hakikaten insanlar artık çok zor durumda. Biz hemen hemen her gün sahadayız, esnaf gezisi yapıyoruz, köy ve kahve ziyaretleri yapıyoruz, STK ziyaretleri yapıyoruz. İnanın insanlar bezmiş durumda. Kimse ne yapacağını bilemiyor, yarını göremiyor insanlar, yarın ile ilgili planlama yapamıyor, çok kötü yani, gerçekten çok kötü. Mevcut iktidar bununla ilgili hiçbir gerçeği kabul etmiyor, ‘Ekonomik problem yok.’ diyorlar. Hangi dünyada yaşıyorlar, hangi pencereden dünyaya bakıyorlar, sokakta kimi dinliyorlar, sokakla bir irtibatları var mı? Biz bu duruma ciddi anlamda üzülüyoruz. Bunlara çözüm bulunması lazım, çünkü söz verildi.” dedi.

“Sözlerini tutamadılar, ülkemiz her gün kötüye gidiyor”

AK Parti’nin son genel seçimlerde ekonomi eksenindeki sorunlar çözme vaadinde bulunduğunu anımsatarak sözlerine devam eden Caymaz, şöyle konuştu:

“Bu iktidar 2018 yılında seçimlere girerken, ‘Bütün sorunları çözeceğiz’ diye söz verdi. ‘EYT’yi çözeceğiz’ dedi, ‘Geçim problemlerini çözeceğiz.’ dedi, ‘Enflasyonu çözeceğiz.’ dedi. Ama bakıyoruz ki, bu problemler hiç çözülemedi, aksine katlanarak devam ediyor. Artık tamamen gerçeklerden uzak, bir yönetim anlayışı var. Rasyonel, ortak akıldan uzak bir yönetim anlayışı var. Bunların bir an önce düzeltilmesi lazım, yoksa ülkemiz daha da kötüye gidiyor, hızla kötüye gidiyor, her gün kötüye gidiyor. İnşallah biz bu ekonomik sorunları yeni kadrolarla, genç, dinamik, çağı yakalayan, dünyanın hızlı gelişimini takip eden biz bunu düzelteceğiz.”  

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (11)
düzcelim 8 ay önce
makam varken iyi elinden alınınca kötü. siz milleti safmı sanıyorsunuz. göreceksiniz ilk seçimde boyunuzun ölçüsünü alacaksınız sen ve kaşıkoğlu birlikte :) koltuk gidince başlayın taşlamaya..
Şampiyon 8 ay önce
Yorumlara bak inanılır gibi değil …. Hemşerim bırakın bu particilik işlerini artık gözünüzü açın giden bizim cebimizden ve ömrümüzden gidiyor … Cumhuriyet tarihi böyle ekonomik kiriz görmemiştir bunun sorumlusu yirmi senelik iktidardır … Kasa tamamen boşaltılmış ( - ) eksisini tam anlamıyla bilen yok…Tarım ve hayvancılık bitmiş … Alım gücü her konuda yok olmuş…Bunlar yetmezmiş gibi Herkez adalet arayışında …
nsm 8 ay önce
evap veriyorum: ahaberin hayal dünyasinda yasiyor bu arkadaslar..
DÜZCELİ 8 ay önce
EVET DOĞRU SÖYLÜYORLAR ZENGİN İÇİN ÖNEMİ YOK FAKİRİ GÖREN YOK NASIL EV GECİNDİRİYOR DİYE PROBLEM YOK
Madur 8 ay önce
Sen nereden geldin de kimi eleştiriyor 86 imzaylan istenmeyen halı sahasına başkan yardımcısı olarak imzayı koyarken onlar iyiy Dide şimdimi anladın kötü olduklarını seçimlerde görüşecez
sen neredeydin 8 ay önce
sayın murat başkan yrd iken sen ne yaptın? ne katkı sağladın? çivi çakanlara mani olmayın yeter
ÖzTürk 81 8 ay önce
hadi ya. kaşıkoğlu gibi sözüm ona dava adamıydın devanın adamı mı oldun sımdı
düzceli bilinçli 8 ay önce
ne sana nede partine güvenmiyorum. madem ak parti kötüydü ülkeyi kötü yönetiyordu neden 31 mart 3019 seçimleri için ak partiden belediye için aday adayı oldun. aday yapılmayınca hemen deva yı kurdun. ak parti zaten ne zamandır sıkıntılı. daha önce görmedinmi gerçekleri. şimdi çıkmış siyaset yapıyorsun. geç bunları sayın caymaz. karşındaki halkı birşey görmüyor bilmiyor sanma. istediğiniz kadar ittifak yapın düzcede havayı alırsın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
parçalı bulutlu