banner851

banner614

Teşvik için komisyon oluşturuluyor.

Yeni teşvik sistemiyle birlikte değişik yorumlar yapılmaya devam edilirken Ticaret ve Sanayi Odası da teşviği ele almak için komisyon oluşturacak. Komisyonda sadece TSO Meclisi değil Düzce'deki ekonomiyle ilgili diğer birimlerde yer alacak.

banner619
Ekonomi 11.06.2009, 11:34
227
Teşvik için komisyon oluşturuluyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın teşvik sistemini açıklamasıyla birlikte Düzce'nin teşvikten yararlanması konusunda değişik yorumlar yapılmaya devam edilirken teşvik konusunu her yönüyle ele almak için Ticaret ve Sanayi Odası komisyon oluşturacak. Konu ile ilgili bilgi veren TSO Başkanı Metin Büyük, teşvik konusunda değişik yorumların yapıldığını söyleyerek, “Teşvikin Düzce'ye olumlu yansıyacağını belirtenler kadar olumsuz yansıyacağını belirtenler de bulunuyor. Bu nedenle biz şimdiden teşvik, Düzce'yi olumlu etkileyecek ya da olumsuz etkileyecek gibi bir açıklama yapamayız. Önümüzdeki günlerde teşviği her anlamda ele almak için bir komisyon oluşturacağız. Bu komisyon içinde sadece Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi değil, Düzce'deki ekonomiyle ilgilenen her kuruluş yer alacak. Yapacağımız görüşmelerin ardından bir basın açıklaması yaparak teşviğin Düzce'ye nasıl yansıyacağını anlatacağız. İşte o zaman teşvik Düzce'yi olumsuz etkileyecek ya da olumlu etkileyecek diyebiliriz. Bu açıklamayı şimdi yapmamız doğru olmaz.” şeklinde konuştu.

Teşvik konusunun her anlamda ele alınmasının beklediği bu komisyonun tam olarak ne zaman toplanacağı ise ilerleyen günlerde belli olacak. Komisyonun içinde kimlerin olacağı da yapılan görüşmeler sonucunda netleşecek.

Yorumlar (0)