banner851

banner955

ÜRETİM TESİSİ KURACAK

Düzce’de 1. Organize Sanayi Bölgesi’nin genişletilmesi planı yönünde çalışmalar devam ederken dev bir firma kente yatırım kararı aldı. Kimya sanayi şirketleri arasında önde gelen firmalardan olan Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret AŞ'nin (KİMPUR) ikinci üretim tesisini Düzce’de kuracak.

Ekonomi 20.12.2021, 14:50 20.12.2021, 18:36
15167
banner1032

5 organize sanayi bölgesiyle, sanayinin ekonomi içindeki payının giderek yükseldiği Düzce’de, artık yeterli gelmediği gerekçesiyle Beyköy’de bulunan 1. OSB için genişletilme süreci için süreç başlatılmıştı.

KİMPUR, Düzce’ye geliyor

Kente yatırımcı çekmek ve istihdam oluşturmak için çalışmalar devam ederken dev bir firma Düzce’ye yatırım yapma kararı aldı. Kimya sanayi şirketleri arasında önde gelen firmalardan olan Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret AŞ'nin (KİMPUR), Gebze’den ikinci üretim tesisini Düzce’de kurmak için düğmeye bastı. Türkiye’nin nen büyük 500 sanayi kuruluşu içinde 314. sırada yer alan firma, geri dönüşüm odaklı bir yatırım planladığı Düzce’de yıllık 50 bin ton üretim kapasitesi hedeflediğini duyurdu.

2023’e kadar tamamlanacak

KİMPUR Üst Yöneticisi (CEO) Cavidan Karaca, "Hem poliüretan sistemlerinde ek 50 bin ton kapasite elde etmek ve hem de 'eva granül' ham madde üretim kapasitesini artırmak amaçlı, Düzce'de ikinci bir üretim tesis yatırımının 2021-2023 döneminde gerçekleşmesini planladık. Bu tesiste aynı zamanda pet geri dönüşüm tesisi de devreye alınacak ve 'yeşil ürün gamı' tamamlanacak." diye konuştu.

KİMPUR; ayakkabı tabanı, kauçuk, rigid sert köpük sistemleri, otomotiv sektörü ve halı-oyun sahası zeminlerine yönelik üretim yaparken üretiminin yüzde 30’unu yurt dışına ihraç ediyor.

Öncü Haber Merkezi / AA

Yorumlar (10)
VATANDAŞ 10 ay önce
ZATEN HAVAMIZ ÇOK TEMİZDİ. BİR DE KİMYASAL MALZEME ÜRETEN TESİS KURULSUN. DAHA TEMİZLENİR.
CAN 10 ay önce
INSALLAH HAYIRLI OLUR DGÜZELIM DÜZCEMIZE
Onur 10 ay önce
Kötü olan Düzce havasını daha kötü hale nasıl getirebiliriz diye mi uğraşıyorsunuz anlamadım gitti.Düzce’nin sanayiye ihtiyacı yok temiz havaya ihtiyacı var zaten her yer fabrika nerede çevreye zarar veren fabrika var Düzce'ye üretim tesisi kurma peşinde çünkü ili paragözler ordusu yönetiyor onlar için halkın salığı önemli değil ceplerine giren milyonlar önemli
Yamalı Pantalon 10 ay önce
Fazla sürmez. Rahat durmaz sendika diye tutturur onuda kaçırırlar.
Şampiyon 10 ay önce
Yine aşırı derecede kimyasallı bir fabrika geliyor desenize ….. Havamız suyumuz yeterince kirli değil demekki …. Artık Dünyanın en kirli havası Düzce miz olur ….
Faruk 10 ay önce
Düzce'nin havası Dilovası havası gibi olur yakında.
Uğur 10 ay önce
Yani kimyasal bir salım daha
soner 10 ay önce
dil ovası kanserde birinci.hangi akılla 4 tarafı dağlarla kapalı bu kente getiriyorsunuz.halkın kanser olması umrunuzda değil .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
parçalı bulutlu