banner851

banner614

Vergi Affı Konusunda Açıklamalarda Bulundu

banner619

Hükümet ödenmemiş vergi, prim, elektrik, su, doğalgaz, emlak vergisi, stopaj, harçlar, trafik cezaları gibi tüm alacakları af kapsamına aldı. Belediyelerinde ödenmemiş borçlarının olduğunu varsayarsak bu af Düzce Belediyesine de yaradı.

banner846
Ekonomi 27.11.2010, 12:41
191
Vergi Affı Konusunda Açıklamalarda Bulundu
banner844

Vatandaşlar ödemediği cezaların ve vergilerin anaparasını ödeyecek ancak faiz yükünden kurtulacak. Gazetecilerin sorduğu vergi affı konusuyla ilgili açıklamalarda bulunan Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, Düzceli hemşerilerine seslenerek “Kasım ayının taksitlerini mutlaka ödeyin, çünkü bu farklı düzenleme geçmiş borçlarla ilgili olacak” dedi. Belediye'nin alacaklarını istedi Başkan Bayram, ancak borçlarını da unutmadı. Düzce Belediyesinin de bir takım borçlarının olduğunu vurgulayan İsmail Bayram, Bu tür imkanlar her zaman çıkmaz. Kendi imkanlarımız doğrultusunda yararlanmamız gereken bir şey ise bizde yararlanacağız.” şeklinde konuştu.

İşte Başkan Bayram'ın konuşması; “Bir vergi düzenlemesi olacak. Zaman zaman bu tür düzenlemeler yapılıyor. Aslında bu af değil. Tahsilatları arttırma anlamında bir çalışmadır. Bunu zaman zaman bankalarda yapar. Alacaklarımız la ilgili elbette bir çalışma yaptık. Ne kadarının bu düzenlemeyle bize dönüşünün sağlanabileceği konusunda bir çalışma yaptık. Ancak burada şöyle bir durum oluşabilir diye bir endişemiz var. Bu ay ilan-reklam vergilerinin, emlak vergilerinin 2. taksiti yapılacak. Buradan seslenmiş olalım bu kasım taksitlerini mutlaka ödesinler. Çünkü bu farklı düzenleme geçmiş borçlarla ilgili yapılacak. Bu taksiti o kapsama sokmasınlar. Düzenli ödemesini yapanlar var. Bazen düzenli ödemesini yapanlarda tepki olsun diye bu tür düzenlemelere karşı çıkma adına düzenli ödemesini yapmıyor. Belediyenin de borçları var. Düzenlemenin kapsamı tam netleşin, onla ilgili bizde çalışma yapacağız. Bizim için hangisi avantajlı ise, bizim menfaatlerimizi hangi doğrultuda olacaksa onla ilgili bir çalışma yapacağız. İller bankasıyla her zaman görüşüyoruz. Çünkü biliyorsunuz bizim paylarımız iller bankasından geliyor. Kesintilerimiz de orda yapılıyor. Bizimde kesintilerimiz oldukça yüksek. İller bankasıylada görüşcez. Yeni bir yapılanma bizde düşünüyoruz.”

Haber; Y. ÇALIŞKAN

Yorumlar (0)