banner851

banner614

YARARLANAMAYANA SON ŞANS

Alan bazlı fındık desteğinden yararlanamayan üreticilere sevindirici haber. 2012 yılı ürünü için alan bazlı gelir desteğinde müracaat süresi uzatıldı. Başvuru için son tarih 2 Ekim 2013.

banner619
Ekonomi 19.08.2013, 12:23
214
YARARLANAMAYANA SON ŞANS

Alan bazlı fındık desteğinden yararlanmak isteyenlere için son bir şans daha doğdu. Aylardır sonucu beklenen ve gerek il ve ilçe tarım müdürlükleri, gerek sivil toplum kuruluşlarını harekete geçiren konuyla ilgili sevindirici haber bakanlıktan geldi. Başvuruları ve talepleri dikkate alan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, alan bazlı destekleme ödemesinden dosya eksikliği nedeniyle faydalanamayan üreticilerin yüzünü güldürdü. Fındık üreticilerine alan bazlı gelir desteği ve alternatif ürüne geçen üreticilere telafi edici ödeme yapılmasına dair Bakanlar Kurulu Kararında değişiklik yapılarak, 2012 yılı ürünü alan bazlı gelir desteği kapsamında çiftçilerin müracaat süresi uzatıldı.
Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, 1 Ocak - 31 Aralık 2012 tarihleri arasında çiftçi kayıt sistemi ve fındık kayıt sistemine kayıtlarını yaptırmış veya güncellemiş olmak kaydıyla, herhangi bir nedenle fındık alan bazlı gelir desteğine müracaat edemeyen veya icmallerde ismi çıkmayan çiftçilere son bir şans verildiğini, bu durumda olan çiftçilerin 2 Ekim 2013 tarihi mesai bitimine kadar İl veya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvurmaları halinde fındık alan bazlı gelir desteğinden yararlanacaklarını söyledi

 

Haber: S. KAŞKIR

banner844
Yorumlar (0)