banner851

banner614

YERLİ OTOMOBİLİN CEO'SU AÇIKLANIYOR

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobili üretecek şirketin CEO'sunun 11 Mayıs Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağını duyurdu. Özlü ayrıca aynı gün şirketin kuruluş protokolünün de imzalanacağını belirtti.

banner619
Ekonomi 09.05.2018, 17:22 10.05.2018, 15:12
2444

Yerli otomobili üretecek şirketin CEO'sunun yani üst yöneticisinin ne zaman açıklanacağı belli oldu.

Katıldığı bir program sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Yerli Otomobil Projesi'ne ilişkin açıklamalarda bulundu.

Projenin iyi gittiğini belirten Bakan Özlü, projedeki 5 ortağa ilaveten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'nin de yüzde 5 hisseyle şirkete ortak olduğunu belirtti.

6 ortaklı olarak yoluna devam eden yerli otomobilde dolayısıyla bir kilometre taşını daha kat etmiş olduklarını vurgulayan Bakan Faruk Özlü, "11 Mayıs Cuma günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, şirketin CEO'sunu açıklayacak ve şirketin kuruluş protokolünün şahitliği yapılacaklar." şeklinde konuştu.

Haber: C.ÜSTÜNER
banner844
Yorumlar (34)
Hava muhalefeti 3 yıl önce
Göklerdeki(!) uçağımız Hava muhalefeti nedeni ile bir türlü yere inemedi.
MIGHTY 3 yıl önce
Bir de uçak vardı o ne oldu.Secim geldi,yerli uçağımız göklerde haberlerinin yokluğu dikkat cekiyor.
Zeki 3 yıl önce
Ceo muz belli avrupa bizi kıskanıyor sayın bakanım çok büyük işler yapıyorsun aybaş köyü merkez mahallenin 2 km yolu için 3 sene önce söz vermiştin pastırma sıcaklarında biz pastırma olduk siz bakan yol hala yapışmadık şu bizim ceo yüksek da açıklada bitsin. Bu ızdırap
Kudret 3 yıl önce
hayırlısı ile yerli otomobilimiz de olacak inşAllah. Dünya mevcut otomobillerini yasaklıyor. elektrikli ya da borla çalışan otomobil ürettik mi gör o zaman nasıl da Dünyaya meydan okuyoruz. kıskananlar çatlasınlar..!!
Seçim oyunları 3 yıl önce
Seçimden önce duyurulması ne kadar manidar. Bir araba yapılabilmesi için en az 4 sene önceden proje aşamaları başlar. CEO tek başına tasarlayıp evinden devreye alacak heralde. yeri belli değil tedarikçi belli değil, proje yok, çalışan yok ama CEO var. tek başına şimdi koca otomobili yapar.
gidiyor 3 yıl önce
artık bitti bakanlık vekilllerimize destek bundan sonra kimler olursa
Ali 3 yıl önce
Zamanında devrim arabasıyla ilgili olumsuz konuşanlar yine devrede.zaman değişiyor.ama kafalar değişmiyor.
HASAN 3 yıl önce
GÜLDÜRMEYİN KENDİNİZE, CEO AÇIKLANINCA MEMLEKETMİ ŞAHLANIYO. ÇOK MERAKTAYIM.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın