banner851

banner955

‘YOKLUK VAR SÖYLENTİLERİ YAYANLAR ÜLKEYE İHANET EDİYOR’

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye'nin elinde temmuz ayına kadar yetecek ayçiçek yağı bulunduğunu söyledi. Stokçuları uyaran Nebati, "Bunun altında kalırsınız. Operasyon çekenlere karşı bizim de Bakanlık olarak operasyon çekeceğimizi herkes bilsin." dedi.

Ekonomi 07.03.2022, 15:42 07.03.2022, 16:27
793
‘YOKLUK VAR SÖYLENTİLERİ YAYANLAR ÜLKEYE İHANET EDİYOR’

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması Ödül Töreni'ne katıldı. Törende bir Nebati konuşma yapan Nebati, fiyat istikrarını sağlamanın birinci öncelikleri arasında olduğunu belirtti.

‘Söylentileri yayanlar ülkeye ihanet ediyor’

Türkiye'de yeteri kadar ayçiçek yağı bulunmadığı ve stokçuluk yapıldığı iddialarına değinen Bakan Nebati, "Hiçbir şey yapmasak bile temmuz ayına kadar yetecek ayçiçek yağı stokumuz var. Kuyruk var, yokluk var gibi söylentileri yayanlar ülkeye ihanet ediyor. Bunun altında kalırsınız. Operasyon çekenlere karşı biz de operasyon çekeceğiz." ifadelerini kullandı.

‘Yeter ki bu ülke için çalışalım’

Bakan Nebati, "Zorluklar paylaşılarak yan yana durarak çözülür. Son 20 yıldır bu ülkede hiç kimse fiyat artışları karşısında ezdirilmedi. Küresel bir zorluk. Dünyanın her ferdi bunu yaşıyor. Dünyanın hangi ülkesinde birileri kalkıp ihanet derecesinde piyasayla oynuyor diye sormak lazım. 20 yıldır kimse hayat pahalılığı karşısında ezdirilmedi, bundan sonra da ezdirilmeyecek, bunun için her şeyi yapacağız. Yeter ki bu ülke için çalışalım, alın teri dökelim. Ne mutlu bize ki bu ülkeye alın teri döküyoruz." diye konuştu.

Yorumlar (20)
Hlk 7 ay önce
Bunlari ozelliklemi seciyo.Milleti delirtecek adamlari.bi bu biri yeni tarimci ulastirmaci..Insann sinirlerini zplatiyorlar.
vatansever 7 ay önce
biz yağ bulamayacağımız için almadık ki, ucuz yağ bulamayacağımız için yağ aldık,
o zaman 6 ay sonrada yağlar aynı fiyat olacak garantisi verin bizde almayalım.
siyah 7 ay önce
adam haklı ülkemizde yokluk gerçekten yok.onu alabilecek para yok.bizleri o duruma getirenler utansın
hain 7 ay önce
gerçekten yokluk var diyen hainlik yapmış olur.
akif 7 ay önce
cehape saklamış:)
avanak aptiye.. 7 ay önce
4 şeritli yoldan marsa gitmişin...hahahahahaaaaa
koyunlara 7 ay önce
sen kendi çipil gözlerinle dalga geç..Allah belamızı sizinle verdi bize..Kuzuların koyunların çobanların Allah be...nızı versin inşAllah..
aptive yalandiya cvp. 7 ay önce
siz A habere bakıp marsa 4 şeritli yolun sağında bekleme yapmadan devamkee.Milletle dalga geçirmeyiz sizler varken.Eskiden köyümüzdeki ambarların ağzı ağzına kadar un doluydu.Şimdi askıda ekmek yağ kuyruğu benzin kuyruğu hastanede2 ay sonraya sıra kuyruğu...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
açık