Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık 4 saat süren Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Emeklilere bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin Türk lirası ödeme yapılacağını duyuran Erdoğan, emekli olup fiilen çalışmaya devam eden emeklilerin bu düzenlemenin dışında bırakılacağını ve ödemelerin Kasım ayının ilk yarısı itibarıyla hesaplara yatırılacağını söyledi.

"EMEKLİLERE 5 BİN TL ÖDEME YAPILACAK"

 

Konuyla ilgili Erdoğan'ın açıklamaları şöyle: “Emeklilerimizin çektiği sıkıntıları biliyorum. Kabine toplantımızda yaptığımız değerlendirmelerin ardından emeklilerimizi rahatlatacak yeni karar aldık. Emeklilerimize bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin Türk lirası ödemeyi yapmayı kararlaştırdık.

 

KASIM AYININ İLK YARISINDA HASAPLARA YATIRILACAK

 

Emekli olup, fiilen çalışmaya devam eden emeklilerimizi bu düzenlemenin dışında bırakıyoruz. Bu ödemeler Kasım ayının ilk yarısı itibarıyla emeklilerimizin hesabına yatırılmış olacaktır.”

"YILBAŞINDA EMEKLİLERİMİZİN DURUMUNU TEKRAR GÖZDEN GEÇİRECEĞİZ"

 

“Yılbaşında emeklilerimizin durumunu tekrar gözden geçirip her türlü fedakarlığı sergileyeceğiz. Bu kararın hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye büyüdükçe, güçlendikçe, zenginleştikçe ortaya çıkacak kaynağı milletimizin her kesimi ile paylaşma ilkemizi doğal gazdan, emekli maaşlarına kadar hayata geçirmeyi sürdüreceğiz.”

"Son kabine toplantımızdan bugüne kadar ülkemize ve milletimize hizmetle dolu günler geçirdik. MGK'nın eylül ayı toplantısında sahadaki sonuçları, daha sonra ortaya çıkan önemli kararlar aldık. Türkiye'nin güvenliği söz konusu olduğunda stratejimizi sürekli geliştirerek hayata geçiriyoruz.”

DÜZCE EKONOMİSİ DIŞ TİCARET AÇIĞI VERDİ DÜZCE EKONOMİSİ DIŞ TİCARET AÇIĞI VERDİ

HABER – AHMET ÇELİK