Düzce’de sıkılaşan asayiş denetimleri suç ve suçluya göz açtırmazken, yeni atanan Düzce İl Emniyet Müdürü Yunus Emre Ünveren, Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde görevinin başına gelir gelmez suç ve suçluya karşı mücadele hız kazandı.

LİNÇ EDİLMEKTEN POLİS KURTARDI LİNÇ EDİLMEKTEN POLİS KURTARDI

İl Emniyet Müdürlüğünün yürüttüğü operasyonlar kapsamında suçlular adeta kaçacak delik ararken, Emniyet Güçleri potansiyel suçlulara göz açtırmıyor. Uyuşturucu ile mücadele kapsamında teknik ve fiziki takipler artırılarak genişletilen Narkotik ekipleri tarafından, uyuşturucu ticareti ve uyuşturucu kullanan suçlulara yönelik operasyonlara tüm bölgede devam ediliyor. 

Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre ve Düzce İl Emniyet Müdürü Yunus Emre Ünveren’in kırmızı çizgisi olan uyuşturucu operasyonları, teknik ve fiziki takibin ardından Güvenlik Güçlerinin bitiriciliği ve caydırıcılığı ile suçlular bertaraf ediliyor.

Emniyet Güçlerinin dikkati ve teknik ve fiziki takibin ardından gerçekleşen operasyonları değerlendirmeleri için Öncü Haber ekibi olarak sokağın nabzını tuttuk.

TURHAN ERCAN

Turhan Ercan

"Ben sokağa pek çıkmıyorum o yüzden pek haberim yok, ama bir İl Emniyet Müdürü olarak buranın iyi olmasını ister, onun için en güzel şekilde çalıştıklarına inanıyorum. Düzce’nin nüfusu 400 bin, bir iki kişi çıktı diye herkes öyle diyemeyiz, bu şekilde değerlendiriyoruz."

 ENVER ERCAN

Enver Ercan

"Yaptığı hizmetini biraz daha yükseltmesini ve suçluları biraz daha sıkıştırmasını isterim, çünkü yetersiz bulmuyorum şuanda, aynı şeyler devam ediyor. Daha fazla iyi mücadele etmesi gerekiyor çünkü sokaklarda problem yüksek. Bizler için değil ama genç nesil için kötü."

VATANDAŞŞŞ

"Düzce Türkiye’nin en hızlı gelişen şehri, işim gereği bir çok şehri gezdim yerel yöneticilerin yönetimi iyi birbirleri arasında olan koordinasyonu da iyi."

VATANDAŞŞ

"Almadığını düşünüyorum çoğu mahallere denetim dahi gerçekleştirilmiyor. Çoğu insanın bence güvenliği tehlikede, kendi güvenliğim açısından problem yaşadım Emniyete haber vermedim, kendi aramızda anlaştık. Düzce Kent parkta akşam saatlerinde biraz daha fazla Emniyet olması lazım , geç saatlerde özellikle ne olacağı belli olmuyor."

SOKAKAKAKA

"Bende kötü buluyorum, bize arkadaşım ile beraber çok bulaşıyor, geçen gün heykelin orada bıçaklı bir sürü grup geziyordu, Emniyet Müdürlüğünü aradığımda bize “ bizi sadece acil durumlarda arayın dediler.” Olay bekliyorlar, biz polisi aradığımızda bizi sadece acil durumlarda arayın dediler."

ALİ KARDEŞOĞLU 2

Ali Kardeşoğlu

"Uzun süredir sıkı denetim var, yunus polisleri eskiden tek arabaydı, 2 motor ile gezerlerdi, şimdi motorları yükseltmişler, arabaları yükseltmişler çevik kuvvet baya olmuş zaten. Düzce İstanbul’a döndü. Operasyon konusunda benim evim dahil birçok yere operasyon yaptılar, ama yabancı uyruklular için çok iyi. Düzce’nin en büyük sorunu uyuşturucu, biz ona karşıyız, Düzce’de baya bir yükseldi 12 yaşındaki kızlarında uyuşturucu içtiğini gördük. Ben Emniyet Müdürlüğünün yerinde olsam her yere girerim, ben gözümle gördüm adamlar uyuşturucu içip satıyorlar bunları yapmaları yanlış. Emniyet binaya giriyordu mesela hiç bir şey bulamayıp çıkıyor, sadece uyuşturucu konusunda sıkıntısı var, hala daha görüyorum, gençler parklarda sarıp tepelere çıkarak, uyuşturucu içiyorlar, yada parklarda içip uyuyorlar."

BATUHAN DELİBAŞ

BATUHAN DELİBAŞ

"Eskisi gibi değil, şu an iyi. Uyuşturucuyu çok içen var, her gün görüyorum."

YUNUS ÇEKK

YUNUS ÇİÇEK

"Polis çoğu yerde geziyor ama caydırıcı olmuyor, artırılması lazım. Aslında iyi ama daha iyi olması lazım."

AZAD AKTAŞ

AZAD AKTAŞ

2 Hafta önce benim telefonum çalındı ve yardımcı olmadılar bana. Ülke güzel ve ben beğeniyorum, zamlar olmasa daha da çok beğeneceğim

RECEP SARIII

RECEP SARI

Emniyet güzel ve bir sıkıntı yok. Çok ceza yiyoruz, onun haricinde bir sorun yok, memnunuz.

KADİRRRR

KADİR

Çok iyi, eskiden dışarıda “horon tepiyorlardı” şimdi dışarıya hiç çıkamazsın. Yani her yerde sıkı denetimler oluyor. Uyuşturucuyu eskisi gibi kovalamıyorlardı, şimdi daha çok kovalıyorlar. Her yerde polis var ve her yerde geziyorlar. Yeni gelen Emniyet Müdürü’nün gitmesini istemiyoruz

HABER: Ahmet Çelik 

Görüntü: Berkay Eray Aktaş