Düzce Özel Kültür Koleji Kampüs Anadolu ve Fen Lisesi Genç Kızlar Basketbol takımı A ve B klasmanlarında 2016 yılından itibaren her yıl okullar arası düzenlenen müsabakalarda adını Türkiye Finallerine yazdırarak ve zorlu rakiplerini geçerek Türkiye'nin liseler arası en iyi ikinci takımı olmayı başardı ve Türkiye ikincisi oldu. Bu yıl da bu geleneğini devam ettirmiş ve Türkiye Şampiyonun belirleneceği en iyi 8 takımın arasına girmeyi başardı.

BASS

Düzce Özel Kültür Kampüs Anadolu Lisesi Müdürü M.Ali Önder konuya ilişkin şunları söyledi:

"Okulumuz kurulduğu günden bugüne kadar spora ve sporcuya önem vermiştir. Basketbolun dışında da birçok branşta Türkiye derecesi yapan, okulumuzu ve Düzce’mizi hem ülkemizde hem de yurt dışında temsil eden öğrencilerimiz olmuştur. Okulumuzdan mezun olan ve aktif spor hayatını devam ettiren ve şu anda da önemli spor kulüplerinde olan gençlerimizden milli takım formasını giyen öğrencilerimiz de vardır. Bu yıl da okulumuzu, ailelerini ve Düzce’mizi sevindiren gençlerimizi tebrik ederim."

Düzce Özel Kültür Koleji Genel Koordinatörü ve Fen Lisesi Müdürü Birol Güney takımı tebrik ettiğini söylerken şu ifadeleri kullandı:

" Kızlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Zorlu rakiplerini geçerek bizleri bir kez daha gururlandırdılar ve mutlu ettiler. Sporda elde edilen bu tür başarılar tüm gençlerimize hem örnek oluyor hem de birçok gencimizin spora başlamasına da vesile oluyor.  Emeği geçen herkese teşekkür ederim."

Düzce Özel Kültür Koleji Kurucusu Hasan Aktürk ise okul bünyesinde spora ve sporculara destek vermeyi sürdüklerini ifade ederken sözlerine şöyle devam etti:

" Öncellikle emeği geçen gençlerimize, ailelerine, okulumuzun öğretmenlerine ve çıktığımız bu yolda bizlere destek veren herkese teşekkür ederim. Düzce Özel Kültür Eğitim Kurumları olarak uzun yıllardır spora ve sporculara destek veriyoruz. El ele vererek bir başarı öyküsünü başlatmayı hedefledik ve ilk yıldan itibaren bu başarı öyküsünü hem akademik anlamda hem de sportif anlamda başardık.

Bu yıl da gençlerimiz, bu başarı öyküsünü tekrar ederek adımızı TÜRKİYE Finallerine yazdırmayı başardılar. Kızlarımız Türkiye'nin en iyi 8 takımının katılacağı ve şampiyonun belirleneceği finallere katılmaya hak kazandılar. Hedefimiz rakiplerimizi geçip TÜRKİYE Şampiyonu olmak.  Gençlerimize haziran ayında İstanbul'da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasında başarılar dilerim."

1-6 Haziran arasında Türkiye Şampiyonasına katılacak olan en iyi 8 takım ise ;

1- DÜZCE ÖZEL KÜLTÜR KAMPÜS ANADOLU VE FEN LİSESİ

2- İSTANBUL DOĞA KOLEJİ

3- İSTANBUL ANAKENT KOLEJİ

4- ANKARA TEMA KOLEJİ

5- ANKARA ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ

6- KAYSERİ DOĞA KOLEJİ

7- SAMSUN SPOR LİSESİ

8- MERSİN ÖZEL TOROS LİSESİ