Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları Kliniği’nde birçok göz hastalığının tedavisinde uygulanan İntravitreal Enjeksiyon (Göz İçi İğne Tedavisi) yöntemi başarıyla gerçekleştirilerek il dışı sevklerin önüne geçiliyor.

Düzce Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, modern tıbbın en son teknolojileriyle donatılan ve deneyimli uzmanların hizmet verdiği bir sağlık kurumu olan Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Göz Hastalıkları Kliniği; Düzce il sınırlarıyla sınırlı kalmayıp, çevre illerden gelen hastaların da öncelikli adresi oldu. Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Murat Kaya ve Dr. Öğr. Üyesi Taha Sezer, klinikte başarıyla uygulanan İntravitreal Enjeksiyon (Göz İçi İğne Tedavisi) yöntemi hakkında bilgi verdi. 

Sağladıkları uzmanlık sayesinde, Düzce Üniversitesi Hastanesi Göz Kliniği'nde tüm enjeksiyon ajanlarıyla tedavi seçenekleri sunduklarını belirten Dr. Öğr. Üyesi Taha Sezer, “Hastanemiz, göz sağlığını tehdit eden hastalıkların tedavisinde uzmanlaşmış ekibi ile en son gelişmeleri takip ederek hastalarına en etkili ve güvenli tedavi yöntemlerini sunmaktadır. İntravitreal Enjeksiyonlar; Makula Dejenerasyonu (Sarı Nokta Hastalığı), Diyabetik Retinopati gibi ciddi göz sorunlarının tedavisinde önemli bir adım olup, hastalarımızın görsel yaşam kalitesini artırmayı hedeflemektedir. Göz sağlığınız bizim önceliğimizdir ve uzman ekibimiz, kişiye özel tedavi yaklaşımlarıyla her hasta için en uygun çözümü sunmayı hedeflemektedir. Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Kliniği olarak, bölge genelinde göz sağlığı konusunda etkili ve kaliteli hizmet sunmaktan gurur duyuyoruz.” diye konuştu.