MHP'nin doğru bildiğini söylemekten çekinmeyen sivri dilli vekili, Cumhur İttifakı nedeniyle partisinin ikazlarına rağmen yine AK Parti'nin ağır toplarından birini eleştirmekten geri durmadı.

Muhalefete yönelik eleştirilerinin yanı sıra AK Parti ve parti içi çıkışları ile de sık sık gündeme gelen ve dün kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan MHP’li Enginyurt, fındık fiyatları üzerinden bir oyun oynandığını ileri sürdü. "Tarım Bakanı üreticiye ihanet ediyor" ifadesinin kullanan Enginyurt, Erdoğan’a seslenerek “Tarım Bakanına hesabı sorun" çağrısını yaptı.

"Tarım Bakanı üreticiye ihanet ediyor"

MHP'den gönderilmesi için harekete geçilen ancak yine de fındık üreticisinin hakkını savunmak için açıklamalarda bulunan Milletvekili Cemal Enginyurt’un paylaşımı şöyle: "Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan, fındık fiyatları üzerinden oyun yapanlar var. Tarım Bakanı, rekolteyi 665 bin ton diyerek ve Avrupa pahalı fındık yemez sözüyle, üreticiye ihanet ediyor. Tarım bakanına hesabı sorun. Fındık üreticisini alivreciye yem etmeyin. Fındık yaşamdır."

Öte yandan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt geçtiğimiz günlerde yine Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye tepki göstererek, bazı AK Partililer'in 'MHP'yi yok saydığını' savunmuştu.

"Her şartta Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın ve liderimiz Bahçeli’nin yanında duracağım"

Partisinin kesin ihraç talebiyle kendisine disipline sevk etmesinin ardından yaptığı paylaşımlarda ise Enginyurt, şu ifadeleri kullandı:

"Fındık üreticisinin hakkını savunmak, vatanı savunmak gibidir. Fındıkta oynanan oyunlara karşı durmanın bedeli ağır da olsa; bu bedeli ödemek Ordulular adına şereftir. Şerefin tavizi olmaz. MHP, vazgeçilmez sevdamdır. Ben Cemal Enginyurt olarak her hal ve şartta, bu zor zamanda hem Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın hem liderimiz Devlet Bahçeli’nin yanında duracağım. Üreticinin sesini haykırmak sert tepki değil uyarıdır. Ben 41 yıldır MHP mensubuyum, Ülkücü olmaktan gurur duyuyorum. Dik durmaya devam..."