İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, sağanaktan olumsuz etkilenen yerlerin başında gelen Küçük Sanayi Sitesi’ndeki esnafın mağduriyetini yerinde incelemek üzere kurmaylarıyla birlikte sanayi esnafına geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

WhatsApp Image 2023-07-27 at 12.11.27

Bölgedeki esnafı ziyaret eden Er, sorunların çözülmesi için yetkililere seslendi.

Küçük Sanayi Sitesi esnafını ziyaret eden Yunus Özay Er, ‘’Yakın dönemde yaşanan selde en fazla zarar gören bölgelerin başında yer alan Küçük Sanayi Sitesi esnafımızı ziyaret ettik. Hafta başında yağan yağmurdan dahi etkilendiklerini ve gördükleri zararın arttığını gözlemledik. Site esnafının tamamına yakınının selden etkilenmiş olduğunu, sitenin alt yapı eksikliği başta olmak üzere güvenlik, ulaşım ve bağlı bulundukları kooperatifin daha aktif hareket etmesinin, eksikliklerin giderilmesi adına çok önemli olduğunu yetkililerin dikkatine sunuyoruz.” dedi.

NİZAMETTİN AMCA, MUTLU EVLİLİĞİN SIRRINI AÇIKLADI NİZAMETTİN AMCA, MUTLU EVLİLİĞİN SIRRINI AÇIKLADI

WhatsApp Image 2023-07-27 at 12.11.24 (1)

“Geçici çözümlerden vazgeçilmelidir”

Er, Melen havzasında olması sebebiyle risk bölgesi olarak nitelendirilen Küçük Sanayi Sitesi’ndeki esnaflara sigorta şirketlerinin sigorta hizmeti vermediklerini de gündeme taşıdı.

WhatsApp Image 2023-07-27 at 12.11.25

Er, “Bir tarafta Düzce Belediyesi modern sanayi sitesi adı altında iş yerleri inşa ederken bir yandan bölgenin sigorta şirketlerince mevcut durumu paralelinde riskli görülmesi ve belli noktalarda sigorta kapsamı dışında tutulması gerçeği göz ardı edilmemelidir.

Gerek yeni projelerin gerekse eski projelerin ticari anlamda cazibesini koruması ve artırmasının yolu alt yapı başta olmak üzere bahsi geçen eksikliklerin tamamlanması yoluyla olur. Artık geçici çözümlerden vazgeçilmelidir.

“Sigorta şirketleri dahi çalışmaktan imtina ediyor”

Yoksa sigorta şirketlerinin dahi çalışmaktan imtina ettiği bölgeye eski sanayi esnafı başta olmak üzere Düzceli esnafın geçeceğini düşünmek mevcut birçok projede olduğu üzere hayalperest bir bakış açısı olacaktır. Önce bölgedeki sorunlarını çözün sonra elbet yeni inşaatlar yapar esnafa satarsınız.” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2023-07-27 at 12.11.29

“İYİ Parti olarak konunun takipçisi olacağız”

AFAD başta olmak üzere bölge esnafına sel sonrası verilen desteklerin yetersiz kaldığını ve esnafın yarasına yeterince merhem olamadığını ifade eden Er şöyle konuştu; “Sel sonrası eksperlerin tatmin edici inceleme yapmaması yardımlar noktasında esnafı mağdur etmiştir.

Bu noktada ulusal ve yerel yetki sahiplerine kooperatif yetkililerinin kalıcı çözümler üretmesini ve bölge esnafına verdikleri sözleri tutmasını bekliyoruz. İYİ Parti Düzce Teşkilatı olarak esnafımızın yanında duracak, konunun takipçisi olacağız.”