Akçakoca’da, yaptığı haber nedeniyle 3 şehir eşkıyasının saldırısına uğrayan Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’a destek ve saldırganlara yönelik kınama mesajları gelmeye devam ediyor. Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Kent Kondeyi Başkanı ve AK Parti Düzce Millet Vekili Aday Adayı Av. Arb. Ali Dilber ile CHP İl Başkanı Semih Cemşit  çirkin saldırı nedeniyle mesaj yayımladı.

65380078_620x410

Bıyık mesajında; “Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili ve Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın Akçakoca’da 3 kişinin çirkin saldırısı sonucunda yaralanması haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Halkın haber alma özgürlüğünü kullanmadaki en önemli araç olan basınımıza yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor, faillerinin en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz. nDüzce Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili ve Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’a ve dolayısıyla tüm basın camiamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.

Av. Dilber: "Saldırganların en ağır cezayı almaları için adalete güveniyorum"

cats-7

Ünsal'a yapılan çirkin saldırıya Düzce Kent Konseyi Başkanı ve AK Parti Düzce Milletvekili Aday Adayı Av. Arb. Ali Diler de kayıtsız kalmadı. Dilber yayımladığı mesajında saldırıyı şiddetle kınadığını belirterek, faillerinin ise en ağır şekilde cezalandırılması için adalete güvendiğini açıkladı.

Dilber mesaında, "Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili ve Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın Akçakoca’da yaşadığı darp haberini teessürle öğrenmiş bulunuyorum. Gazetecilere, basın kuruluşlarına tehdit ve saldırılar asla kabul edilemez. 
Halkın haber alma özgürlüğünü kullanmadaki en önemli araç olan basınımıza yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum. Faillerin en ağır şekilde cezalandırması için adalete güveniyoruz" ifadelerine yer verdi. 

Cemşit: "Basın mensuplarının sesinin kısılmaya çalışılmasını kabul etmiyoruz"

3245476

Çirkin saldırı ile ilgili bir mesaj da CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit'ten geldi. Saldırıyı şiddetle kınadıklarını ifade eden Cemşit, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili ve Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın Akçakoca’da 3 kişinin çirkin saldırısı sonucunda yaralanması haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Basının sesini kısmak, yapılan haberlere karşı kaba kuvvet kullanmak kabul edilemez. Basına uygulanan baskılara karşı yek vücut karşı durmak, vatandaşlık görevimizdir. Bu tür saldırılar ile basının sesinin kısılmaya çalışılmasını kabul etmiyoruz. Sorumluların ivedilikle yargı önüne çıkması temennisi ile bu konunun takipçisi olacağız. Sadullah Ünsal nezdinde basın mensupları yalnız değildir. Saldırı sonucu yaralan Sadullah Ünsal’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."

Maradit: "Yanmaz'dan sorumlular hakkında açıklama bekliyorum"

1707473f-5a3f-4d59-80c8-4d2a7dc2f90e

Küresel Gazeteciler Konseyi Düzce İl Temsilcisi Fatih Melih Maradit yayımladığı kınama mesajında Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz'dan sorumlular hakkında bir açıklama beklediklerini söyleyerek, "Öncü RTV Genel Yayın Yönetmeni ve Küresel Gazeteciler Konseyi Üyesi Sadullah Ünsal'ın, yaptığı bir haberden dolayı, sözlü ve fiziksel saldırıya uğradığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Halkın haber alma özgürlüğünün en önemli yapı taşı olan basına yapılan saldırılar, hangi durum ve şart altında olursa olsun, kabul edilemez. Küresel Gazeteciler Konseyi olarak yapılan bu menfur saldırıyı esefle kınadığımızı belirterek, başta meslektaşımız Sadullah Ünsal olmak üzere Öncü RTV'ye geçmiş olsun dileklerimizi paylaşıyoruz." açıklamalarında bulundu.

NE OLMUŞTU?

https://www.oncurtv.com/unsala-yaptigi-haber-den-dolayi-saldirdilar

HABER: Savaş ARI