Düzce’de mide bulandıran olay…  Olay, Esentepe Mahallesinde kendisine ait atölyede kemençe imalat eden  Ö.D (31) isimli bir şahısın, 13 yaşındaki çocuğa tacizde bulunduğunu ailesine anlatmasıyla ortaya çıktı. Ö.D’nin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu ailesine anlatması üzerine, aile soluğu polis karakolunda aldı.

Mağdur çocuğun, psikolog eşliğinde ifadesinin alınmasının ardından, polis ekipleri Ö.D’yi  kaldığı adreste gözaltına aldı. Haberin duyulmasının ardından, Ö.D’nin cinsel istismarına uğradığı iddia edilen yaşları 13 ve 17 arasında değişen çok sayıda çocuk aileleri ile birlikte polis merkezine giderek, yine psikolog eşliğinde ifade verdi.  

Polis karakolunda ifadesi alınan mağdur çocuklardan bir tanesi ifadesinde, Ö.D’nin önce kendisi ile sohbet edip, ardından yemek ikramında bulunduğunu söyledi.  Ö.D’nin kendisine ‘sigara içiyor musun, alkol kullanıyor musun?’ gibi sorular sorduktan sonra ‘senin içine cin kaçmış, günahların var. Bu günahları ben çıkaracağım, öbür dünyada günahın kalmayacak.’ dediğini öne süren mağdur çocuk, ifadesine şu şekilde devam etti:

“önce üzerimdeki her şeyi çıkarttırıp sadece iç çamaşırla bıraktıktan sonra bir yere yatırıp, ellerimi, ayaklarını kalın iple domuz bağı olarak tabir edilen şekilde bağladı.  Gözlerimi de kapatıp, yere falakaya yatırdı. Bana,  ‘yanıma gelen cinlerden sen korkma diye gözlerimi kapattığını söyledi.

Polis karakolunda verdiği ifade de suçlamaları kabul etmeyen Ö.D, ise bugün sabah saatlerinde emniyetteki işlemlerinin ardından Düzce Adliyesi’ne sevk edildi. Ö.D, mağdur çocukların ailelerinin şikayetçi olmalarına rağmen çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartı ileserbest bırakıldı.

İTFAİYE EKİPLERİ YANGINI SÖNDÜRDÜ İTFAİYE EKİPLERİ YANGINI SÖNDÜRDÜ

HABER: Savaş ARI