Düzce Belediyesi örnek ve rol model sosyal belediyecilik anlayışı ile toplumun her kesimine dokunan projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda alzheimer hastalarının keyifli ve kaliteli zaman geçirmesini sağlayarak bu alandaki ihtiyacı gidermek amacıyla Bahçeşehir Bölgesi Demetevler Mahallesi’nde çalışmaları tamamlanan ‘Ertan Uçar Alzheimer ve Bakım Merkezi’ törenle hizmete açıldı.

Törene, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, İl Genel Meclis Başkanı Fazlı Koç ve merkezin yapımına katkı sağlayan iş insanı Ertan Uçar ile vatandaşların katıldı.

Whatsapp Görsel 2024 03 22 Saat 16.52.56 Af4Fd4B6

Özlü: Yaşamlarını kolaylaştıracak

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, alzheimer hastası vatandaşların ve ailelerinin yaşamını kolaylaştırmak, sosyal hayata katılımını desteklemek hedefiyle bakım merkezini projelendirdiklerini belirterek, şöyle konuştu: “Ertan bey (Ertan Uçar) ve hanımefendi (eşi) bana gelerek, ‘Bizim bir babamız var, hasta ve biz alzheimer hastaları için bir yer yapmak istiyoruz.’ dediler. Biz de burayı uygun gördük. Büyük bahçesi ile alzheimer hastalarımız burada gündüz bakımları yapılarak evlerine geri bıkacağız.”    

Whatsapp Görsel 2024 03 22 Saat 16.52.57 A8775505

“GELECEKLERİNİ ÇÖPE ATMIYORLAR” “GELECEKLERİNİ ÇÖPE ATMIYORLAR”

Uçar: Bu fikri bana veren sevgili eşime çok teşekkür ediyorum

Kendi adını taşıyan merkezin açılışında söz alan iş insanı Ertan Uçar ise “Bu açılışı yapabilmek için bir fikre ihtiyacımız vardı. Bu fikri bana veren sevgili eşime çok teşekkür ediyorum. Bize de bu fikri alıp arkadaşlarımızla hayata geçirmek kalıyordu. Bu yapıda emeği olan Yasin Kazancı kardeşime çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilen merkez, protokol tarafından gezildi.

Whatsapp Görsel 2024 03 22 Saat 16.52.57 94C20765

Öte yandan Bahçeşehir Bölgesi Demetevler Mahallesi’nde bulunan ve 240 m2’lik kapalı alana sahip bakım merkezinin içerisinde dinlenme odalarının yanı sıra oyun ve aktivite odaları bulunuyor. Mutfak, tuvalet ve personel odası da bulunan merkezin bahçesinde oturma alanları da yer alıyor. ‘Ertan Uçar Alzheimer ve Bakım Merkezi’nde; hastaları yaşama bağlamak, günlük yaşam faaliyetlerini keyifli geçirmelerini sağlamak ve zihinsel rehabilitasyon çalışmalarıyla, hastalığın evre atlamasını geciktirmek amaçlanıyor. Ayrıca, hasta yakınlarına kendilerine zaman ayırabilme olanağı sağlanırken, bireysel-grup psikoterapileri, eğitimler ve seminerlerle hastalık konusunda bilgi ve destek verilmesi hedefleniyor.