Haftanın 3 gününü Ankara’da mecliste, 4 gününü Düzce’de geçiren Talih Özcan, Öncü Medya Haber Müdürü Canan Üstüner’in hazırlayıp sunduğu, Öncü TV ve 100.2 Radyo Öncü ortak yayınıyla yayınlanan 'Güne Merhaba’ programının canlı yayın konuğu oldu.

Düzce’nin güncel ve genel sorunlarının ele alındığı programda yürüttüğü ve yürüteceği çalışmalar hakkında bilgiler veren Özcan, TBMM’de işim olmadığı sürece muhakkak Düzce’de olduğunun altını çizdi.

 “Geleceğe hazırlanıyoruz”

ŞULE ERGÜDER BAŞKANLIĞINDA YENİ KARARLAR ŞULE ERGÜDER BAŞKANLIĞINDA YENİ KARARLAR

 Son genel seçimleri değerlendiren Milletvekili Talih Özcan, oy oranlarının yüzde 48 olduğuna dikkat çekti. Eşit şartlarda bir yarış olmadığını savunan Özcan şunları söyledi:

“Son seçimlerde biliyorsunuz biz yüzde 48 oy aldık. Yarış yaparken aynı şartlar da yarış yapmak lazım. Biz aynı şartlarda yarış yapamadık, biz montaj siyasetine takıldık biliyorsunuz, Suriye’den gelen mültecilere Afganlılara takıldık, eşit şartlarda yarışa girmedik. Geleceğe hazırlanıyoruz.”

“İktidara geldiğimizde Fındığı 4 dolar yapacağız”

Fındık üretimi noktasında Düzce’nin saygın bir konumu olduğuna dikkat çeken Özcan, bu saygınlığın küresel şirketlerce heba edilmemesi gerektiğini dile getirerek şunları söyledi:

“Ben fındık da çözüm için devletin el atması gerektiğini düşünüyorum, şirketlere burayı teslim etmememiz lazım. Fiskobirlik’i biz dağıttık bizim toplamamız tekrar gündeme getirmemiz hak ettiği değeri vermemiz lazım. Cumhuriyet Halk Partisi olarak 4 dolar diye söyledik parti politikamız buydu, burada emek var çalışan insanlarımız var, ben 150 TL olması gerekir diyorum.”

“Faruk Bey başladığı işi bitirmiyor”

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ’nün geçmişinin başarılarla dolu bir siyasetçi olduğuna vurgu yapan Özcan, Belediye Başkanlığında başladığı işleri bitiremediğini dile getirerek şunları söyledi:

“Faruk Bey bakanlıkta yaptı iyi görevler aldı, güzel çalışmalar yaptı. Düzce Belediyesinde güzel işler yapıyor fakat başladığı işi bitirmiyor bence başlanan şey bitirilmelidir. Devlet hepimizin aynı yere hizmet ediyoruz yaptığı çalışmaları söyledi bizde değerlendiriyoruz. Evet, yaptığı işler doğru ama yarım.”

“Önce planlanmalı sonra taşınmalı”

Turgut Özal Anadolu Lisesi’nin okul bulma krizine de değinen Özcan, Velilerin ve öğrencilerin tepkili olduğunu dile getirerek şunları söyledi:

“Turgut Özal Anadolu Lisesi diyelim biz oraya, çok başarılı biz lisedir çok başarılı öğrenciler mezun olmuştur başarılı Üniversitelere gitmişlerdir. İstenmeyen bir okul gibi buranın taşınması isteniyor, konteyner kente nasıl taşınır bir okul merak ediyorum. Sanayi de taşınacak neden öncelik oraya değil de okula ben bunu düşünüyorum. Yöntem böyle olmamalı herkesin bir düzeni var öğrenciler öğretmenler var. Ben bir şey yapılmadan önce öğrencilerin diğer okullara dağıtılmasını doğru bulmuyorum. Sayın Valimizin daha hassas olmasını istiyorum. Okulun yeri yapılsın ondan sonra gitsin diyorum. Halk da istemiyor bu şekilde.”

“Söz verdiğim gibi halkla iç içe olacağım”

Genel seçimler öncesi Öncü TV’de Sadullah Ünsal’ın programına katılarak verdiği sözleri anımsatan Özcan, “Bu televizyonda seçilmeden önce Düzce halkına ulaşılabilir bir milletvekili olma sözü vermiştim. Bu sözümün arkasındayım.” Diyerek şunları söyledi:

“Ben 3 gün Ankara’daysam 4 gün Düzce’deyim. Ben yine halka söz verdiğim gibi halkın yanında olacağım, halkın kulağı, sesi olacağım, Cumhuriyet Halk Partisini halka sevdirmek istiyorum. Önce halk beni anlayacak ben halkı anlayacağım, hep sokakta olacağım çünkü ben Düzce’yi seviyorum halkı seviyorum.”

Haber – Ahmet Çelik