“Gençlik Günleri” kapsamında Anıtpark meydanında devam eden festivalde vatandaşlar konserler ve değişik aktivitelerle eğlenmeye devam ediyor. Anıtpark meydanına kurulan stantlarda gözleme, çay, kahve, köfte ekmek gibi farklı yiyecek ve içecek satışı yapılıyor. Burada yapılan satışlar stant kuranlara da ekonomik açıdan bir nefes aldırıyor.

Yapılan festival alanının etrafında olan kafe ve restoran sahipleri ise festivalin yapılmasının işletmelerine olan geri dönüşün güzel olduğunu dile getirdiler. Öte yandan konser saatleri içinde çalışan gençler ise etkinliklere katılamadıkları için üzgünler. Bunun yanı sıra gençler için düzenlenen böyle etkinliklere her yaştan vatandaşlar bu tür etkinliklerinin yapılmasının arkasında durduklarını söylediler ve gençleri düşünen Belediye Başkanı Faruk Özlü’ye de teşekkürlerini ilettiler.

Gerçekleşen festival hakkında esnafın düşüncelerini almak için etkinlik alanına giden Öncü Haber vatandaşlara ve esnaflara mikrofon uzattı. Vatandaşlar şu şekilde düşüncelerini söylediler…

“Yurdanur Durmuş; Ben şu an gözleme yapıyorum konser için. Festival çok güzel, çok memnunuz. Hem eğleniyoruz hem çalışıyoruz. Güzel bir etkinlik bizim için. Düzce’miz şu an çok güzel yerlere gidiyor. Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyorum, gençlere yönelik böyle etkinlikler düzenlediği için. Hem gençler eğleniyor hem bizim yaş grubumuz eğleniyor. Mükemmel geçiyor vaktimiz. Çok teşekkür ediyorum.”

“Çıkan Kavgalar Yüzünden Aslında Üzülüyoruz”

“Egeli Kahvecisi yöneticisiyim. İsmim Elif Durmaz. Festivalin gençler için güzel ve eğlenceli olduğunu düşünüyorum. İşletme açısından sabah rutin ilerliyor fakat özellikle konserden sonra bütün kafeler gibi geri dönüşü güzel oluyor.

Çıkan kavgalar yüzünden aslında çok memnun değilim. Bunları duyunca üzülüyoruz tabi. Eğlenmeyi bilmek lazım. Düzce halkının da eğlenmeyi bildiğini çok düşünmüyorum açıkçası.”

Belediye ve Gençlik Spor Müdürü Yasin Tüfekçi ise şu sözleri dile getirdi:

“Bu etkinlik alanını 3 gündür kuruyoruz. Yoğun katılım var, saat 6’ya kadar spor etkinlikleri oluyor. Saat 6’dan sonra alanı toplayıp konser etkinliği için teslim ediyoruz. Etkinliklerde daha çok bizim açımızdan söylersek farklı spor alanlarına yönlendirilmesi ve farklı spor branşlarının tanıtılmasını amaçladık.

Gördüğünüz gibi mini voleybolumuz var, kornol var, ayak bilardomuz var yani 9-10 tane spor etkinliğimiz bulunuyor. Bugün mesela mini voleybol turnuvamızı gerçekleştirdik. Gençlerimizi daha fazla belediyemize, spor müdürlüğümüze tanışmaları daha çok kaynaşmak hedefleniyor.

Bugün bir standımızı da Üniversiteye açtık. Orda da devam ediyor, formlarımızı dolduruyoruz. Arka tarafta da standımız var. Arkadaşlarda orada geliyorlar ve kendilerini tanıtıyorlar. Düzce’den, Spor Müdürlüğü’n den beklentilerini onlardan öğreniyoruz. Daha sonra bu formları karşılaştırıp bir analiz gerçekleştiriyoruz. Ondan sonra da istenilen şekilde onlara hizmet vermeye çalışıyoruz.

Etkinlikleri sadece festivalle sınırlandırmayacağız. Spor Müdürlüğü yaklaşık 2 ay önce kuruldu yani yeni bir müdürlük. Önümüzde ki sene yazın Anıtpark ve Düzce merkezde ki boş alanlarımızı daha çok böyle spor etkinlikleriyle özellikle Cuma, cumartesi, pazar günleri geçlerle buluşturmak istiyoruz. Turnuvalarımıza yoğun katılımlar var. 25-30 takım mücadele ediyor burada. Önümüzde ki yaz aylarında böyle etkinlikleri daha yapmayı amaçlıyoruz.”

Diğer esnaf ve işletme sahipleri ise festivalin kafelere olan geri dönüşlerini ve fikirlerini aktardılar:

“İsmim Melih. Anadolu Sofrasını işletiyoruz. İşletme sahibiyim. Konserlerle alakalı güzel geri dönüşler oluyor. Zaten gençlere yönelik çok güzel bir proje oldu. Hem gençler burada eğleniyor hem de burada yemek yiyebilecekleri bir alan oldu. Bunun bizlere güzel bir dönüşü oldu. Teşekkür ediyorum. “

“Merhaba ismim Tunahan. Burada part time olarak çalışıyorum. Akşam 5 ile 10 arası çok yoğun oluyoruz. Yani gerçekten sipariş yetiştiremediğimiz zamanlar oluyor. Ceza’nın konserinin bu kadar kalabalık olacağını gerçekten düşünmüyordum. Akşamları çalıştığım için bazen pişman oluyorum konserlere katılamadığım için.”