Geçtiğimiz günlerde Küçük Sanayi Sitesi’nde yaşanan altyapı sorununu gündeme taşımak için bir video çeken Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Davut Güloğlu’nun ardından harekete Düzce Belediyesi, sitenin bazı bölgelerinde asfaltlama ve altyapı çalışması yapmıştı.

Ancak, altyapının yetersiz olduğu KSS’nin ara sokakları, son yağışlar ile birlikte çamur deryasına döndü. Ağır tonajlı araçlar çamura saplanırken, esnaflar ise yetkililere seslerini duyurabilmek için çektikleri video ve fotoğrafları o 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber whatsApp İhbar hattına göndererek yetkililere yardım çağrısında bulundu.

Whatsapp Image 2024 02 14 At 16.09.27

İlgili şikayetlerini daha önceden de yetkililere bildirmelerinin ardından bir sonuç alamadıklarını ifade eden esnaflar,  ara sokaklardaki yollarda çökmelerin yaşandığını söyleyerek, “Ara sokakta bulunan yolda çökme başladı. Küçük Sanayi Sitesi’nde  kanalizasyonun içine arabalar düşüyor. Belediye kanalizasyon için boru döşedi. Asfalt dökmeden bıraktılar. Her yağmurda esnaf ve müşteriler büyük zorluk çekiyoruz. Küçük Sanayi Sitesi esnafı zorluk çekiyor. Yollarda oluşan çamur nedeniyle kimse yürüyemiyor. Görüntüdeki kamyon da çok sıkıntı yaşadı. Şimdi bunlar ne olacak?” diye sordu.

Whatsapp Image 2024 02 14 At 16.09.22

MENFAATİ İÇİN YOLA ÇIKANLAR GÜÇSÜZLEŞİYOR MENFAATİ İÇİN YOLA ÇIKANLAR GÜÇSÜZLEŞİYOR

“Keşir ve Başkan Özlü’ye durumu ilettik”  

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ile Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye daha önceden yaşadıkları mağduriyetleri ilettiklerini kaydeden esnaflar, “Ben bizzat Ayşe Keşir ve Faruk Özlü’ye sel felaketinden sonra ziyaretlerinde söyledim durumu. Sadece esnafın ve müşterilerin mağduriyetlerinin giderilmesini istiyorum. Ben 4 yıldır esnafım hep yol böyle. Köprü yapmaya çalışıyor ama buraya dokunmuyor. Öncelikle suyun tahliye edilmesi için altyapı gerekli” açıklamalarında bulundu.

Whatsapp Image 2024 02 14 At 14.25.58

HABER: Savaş ARI