Son gelen ÖTV ve KDV zamlarıyla birlikte iğneden ipliğe gelen zamlar, vatandaşın alım gücünü zayıflattı. Bununla beraber, başta gıda olmak üzere temel ihtiyaçlarını temin etmek isteyen vatandaşlar ne yapacağı konusunda kara kara düşünüyor.

IMG_3654

ÇORBA 20 TL

Gelen son zamlarla birlikte Düzce’de bir tas çorbanın 35-40 çıktığını gözlemleyen Hidayet Sofrası işletmesinin sahibi Rabbani Türkseven, aldığı radikal kararla restoranında çorbayı 20 TL’den satmaya başladı.

KARARA GÖRE FAİZ, 500 BAZ PUAN ARTARAK YÜZDE 30'A ÇIKTI KARARA GÖRE FAİZ, 500 BAZ PUAN ARTARAK YÜZDE 30'A ÇIKTI

IMG_3660IMG_3658

SULU VE KURU YEMEK ÇEŞİTLERİNDE BÜYÜK İNDİRİMLER

Yeni Mahalle Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan Maidan81 İş Merkezi’nde müşterilerine hizmet veren Hidayet Sofrası, çorbanın yanısıra sulu ve kuru yemek çeşitlerinde de büyük indirimler yaptı.

IMG_3665

“Devlet ve milletimiz için elimizden geleni yapıyoruz”

Konuyla ilgili olarak Öncü Haber Mikrofonuna açıklamalarda bulunan işletme sahibi Rabbani Türkseven: “son dönemde gelen zamlar vatandaşlarımızı ve özellikle esnafımızı çok zor duruma soktu. Devlet ve millet olarak geçtiğimiz bu zor süreçte elimizden gelen neyse onu yapmaya çalışıyoruz.

IMG_3668

“Kaliteden taviz vermeden fiyatları uygun tutuyoruz”

Fiyatlarımızı oldukça uygun tutmaya gayret ediyoruz. Bunu yaparken de kaliteden asla taviz vermiyoruz. Bunu yapmakta ki birinci önceliğimiz, esnaf komşularımızın öğle yemeklerini uygun fiyatlara yiyebilmesi, bu zor süreci hep beraber atlatacağız inşallah.” İfadelerini kullandı.

IMG_3671

Haber – Ahmet Çelik

Görüntü – Zeki Aşıkoğlu