Düzce’nin en büyük semt pazarının kurulduğu Aziziye Mahallesi, modern bir pazaryerine kavuştu. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün pazarcı esnafının daha sağlıklı bir ortamda tezgah açması için hayata geçirilmesi talimatı verdiği proje için son rötuşlar kasım ayının ilk haftasında atıldı.

Çalışmaların tamamlanması ile birlikte modern pazaryeri alıcı ve satıcıların hizmetine sunuldu.

12998-aziziye-merkez-pazaryeri-4

Belediyeden yapılan açıklamada, Aziziye Merkez Pazaryeri’nin Düzce Belediyesi Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün şehre kazandırmaya çalıştığı modern projelerinin başında geldiği vurgulandı. Açıklama şöyle devam etti: “Geçtiğimiz aylarda hazır hale getirilerek kalan eksikliklerin tamamlanmasıyla Aziziye Merkez Pazaryeri’nde tezgahlar açıldı.

Kendisine has mimari ile 5 bloktan oluşan ve 7 bin metrekarelik alanda hizmet verecek şekilde hazırlanan pazaryerinde çekilen kura ile esnafların yerlerinin belirlenmesiyle birlikte 20 Kasım Pazartesi günü hem vatandaşlara hem de esnaflara kolaylık sağlayacak pazaryerinde sebze ve meyve ürünleri yerini aldı.

12997-aziziye-merkez-pazaryeri-1

Birçok sektörden esnafın hizmet vereceği ve şarküteriden bakliyat dükkânlarına, balıkçı pazarından sebze meyve pazarlarına çok çeşitli bölümlerin yer aldığı yeni pazaryerine taşınarak tezgahlarını açan esnaflar vatandaşlarla buluştu."

Editör: Tuğba Aksoy