Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı koordinesinde 19’uncusu düzenlenen Ahilik Kültür Haftası renkli etkinliklerle başladı.

Düzce Belediyesi önünde protokol, mehteran ve vatandaşların katılımıyla başlayan yürüyüş, Anıtpark Meydanında tamamlandı.

Yürüyüşle başlayan etkinlikler Anıtpark Meydanında günün anlam ve önemine ilişkin DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı tarafından yapılan konuşmayla devam etti.

Kayıkçı’nın ardından Düzce Valisi Selçuk Aslan kürsüye çıkarak konuşma yaptı. Vali Aslan yaptığı konuşmada: “Düzce’de esnaflık ve ahilik kültürünün yaşatılıyor olması gurur verici. Bu birlik ve beraberliğin her alana yayılarak Düzce’yi her alanda güçlü kılmak için elimizden geleni yapmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından yılın esnafı seçilenlere hediyeleri takdim edildi. Hediyelerin ardından Kafkas Dans Grubu, günün anısına gösteri düzenledi.

Gösterilerin ardından Düzce Valisi Selçuk Aslan ve beraberindeki heyet esnaf odaları tarafından alana kurulan stantları ziyaret ederek ürünler hakkında bilgiler aldı.

DESOB tarafından etkinliklere katılan vatandaşlara Kafkas pilavı ikram edilirken, Düzce Valisi Selçuk Aslan eline kepçeyi alarak kazanın başına geçti ve sırada bekleyen vatandaşlara pilav ikramında bulundu.

“BİR OKUL ÜZERİNDEN SİYASİ ALGI YAPILMAMALI” “BİR OKUL ÜZERİNDEN SİYASİ ALGI YAPILMAMALI”

Öte yandan 19’uncu Ahilik ve Kültür Haftası etkinlikleri, gün boyu sürecek etkinliklerle devam edeceği kaydedildi.

Haber – Ahmet Çelik

Kameraman – Emirhan Töngel