Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, konuşulmayanları konuştuğu ‘Yorumluyorum’ programında hem Düzce hem Türkiye’nin gündemi olan sokak hayvanları konusunu bu kez sözde hayvan hakları savunucusu olan ancak işin özünde çözüm için akan suyu bulandıran kişileri ele aldı. Son olarak Düzce’de 9 yaşındaki bir çocuğun köpek saldırısı sonucu yaralanmasını hatırlatarak, hayvan haklarını savunanlara ‘Aynı şey sizin çocuğunuzun başına gelse ne olur?’ diye soran Ünsal, ayrıca Düzce için öngörülü davranarak hayvan konukevi projesini başlatan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü misyonundan dolayı tebrik etti.

Türkiye’nin gündeminden düşmeyen sokak hayvanları sorunu, son dönemde il genelinde artan başıboş köpek saldırıları nedeniyle gündemdeki tazeliğini korumaya devam ediyor. Bu durumu Düzce’de ısırılan bir çocuğu örnek göstererek ‘Yorumluyorum’ programında değerlendiren Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, sıkıntılı ve acil çözüm gereken süreci iki boyutuyla ele aldı. Bir tarafta hayvan haklarını savunanların izlediği yanlış yola dikkat çeken Ünsal, diğer tarafta bu önemli sancıyı sadece Düzce’de değil yurt genelinde gidermek için kafa yoran Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün bizzat hazırladığı projenin gerekliliğine parmak bastı.

K O N U K E V İ

“Bir musibet bin nasihatten evlaymış”

“Hafta sonu yine haber merkezimize bir bilgi ulaştı.” diyerek sokak köpeklerinin ısırma haberlerinin çokluğunu belirten Ünsal, “Bir sokak köpeği, bir çocuğu karnından ısırmış, ciddi bir yara almış yavrucak. Şimdi ‘Sokaklar hayvanlarındır, köpeklerindir.’ diyen hayvan hakları savunucuları, sokaklar bizim değil mi? Sizin evladınızın başına gelmesin ama bir musibet bin nasihatten evlaymış.” dedi.

H A Y V A N

“Hayatın insanlara verdiği nimetler de var, külfetler de var”

Hayvan hakları savunucularının kafasına göre barınaklara gitmesini kontrol yapmaya kalkmasını eleştiren Ünsal, “Bu hayvan hakları savunucularının evladını bu hale getirse bunlar ne diyecekler! Hani hiç işleri güçleri yok hayatta bir baltaya sap olmamışlar, iki öküzün önüne bir saman balyası paylaştırmamışlar. Düzce Belediyesi’nin yapmış olduğu barınağa gidip ‘hayvanlara iyi baktınız mı, bakmadınız mı?’ diye ne zaman canları isterse kontrol yapıyorlar. Barınaktaki görevliler her zaman orada. Sokak hayvanlarına yemeğiyle, rehabilitasyonuyla güzel bakıyorlar. Hayatın insanlara verdiği nimetler de var, külfetler de var. Bu hayvan hakları savunucuları, ‘Sokaklar köpeklerindir.’ diyen insanların evlatlarını köpek ısırsa ne derler acaba?” ifadelerine yer verdi.

Duzce Belediye Baskani Dr Faruk Ozlu Cedidiye Meyd 1631781030294

“İnsanlara saldırmayacak hale gelsin”

ŞEHİTLER DUALARLA ANILDI ŞEHİTLER DUALARLA ANILDI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün öngörülü davranarak hayvan konukevi yaptırdığını belirten Ünsal, şöyle konuştu: “Dr. Faruk Özlü’nün Düzce'de bir öngörü ile bu Kabalak Köyü’nün üzerinde Kurtsuyu bölgesinde yapmış olduğu hayvan konukevi ve şu anda başlatılan projede örnek gösteriliyor. Gerçekten hayvanlara ne yapılması gerekiyorsa Düzce Belediyesi Veteriner Müdürlüğü ve belediye, bu konuda sadece merkezde değil; ilçe ilçe, belde belde tüm belediyelerde çalışma yapıyor.

Bu çalışmaya destek verin. Sahipsiz sokak hayvanları sokaklarda tabii gezsin ama insanlara saldırmayacak hale gelsin. Bunun için de belediyeye bu misyona destek vermek lazım ve Faruk Bey'i de bu konuda tebrik ediyoruz.”

Editör: Tuğba Aksoy